Carmen si Rapid Bucuresti au jucat un amical de gala la 70 de ani distanta de la ultima confruntare

Autor: Dan Alexandru

Duminica, 06 August 2017, ora 12:11

3593 citiri

O intalnire cu un iz special a avut loc sambata in Bucuresti, pe stadionul Rocar, acolo unde altadata, dupa anii 90, se jucau partide de Liga 1.

In acest caz a avut loc un amical de gala intre doua echipe cu mare istorie din Romania, Carmen Bucuresti si Rapid, meci care a avut loc la 70 de ani distanta de la ultima confruntare directa.

Rapid este in Liga 4, iar Carmen abia a pornit pe drumul intoarcerii pe prima scena a fotbalului din Romania, fiind inscrisa in Liga 5.

A fost 2-2 scorul, tot remiza, asa cum se intampla si la partida din 1947, terminata la egalitate, 1-1.

Adrian Mitea si Narcis Ionita au marcat pentru Rapid, in minutele 68 si 70. Carmen, echipa antrenata de fostul stelist Adi Matei, a deschis scorul in minutul 28 si a egalat pe final, in minutul 88.