Carmen si Rapid Bucuresti au jucat un amical de gala la 70 de ani distanta de la ultima confruntare

Duminica, 06 August 2017, ora 12:11
3593 citiri

O intalnire cu un iz special a avut loc sambata in Bucuresti, pe stadionul Rocar, acolo unde altadata, dupa anii 90, se jucau partide de Liga 1.

In acest caz a avut loc un amical de gala intre doua echipe cu mare istorie din Romania, Carmen Bucuresti si Rapid, meci care a avut loc la 70 de ani distanta de la ultima confruntare directa.

Rapid este in Liga 4, iar Carmen abia a pornit pe drumul intoarcerii pe prima scena a fotbalului din Romania, fiind inscrisa in Liga 5.

A fost 2-2 scorul, tot remiza, asa cum se intampla si la partida din 1947, terminata la egalitate, 1-1.

Adrian Mitea si Narcis Ionita au marcat pentru Rapid, in minutele 68 si 70. Carmen, echipa antrenata de fostul stelist Adi Matei, a deschis scorul in minutul 28 si a egalat pe final, in minutul 88.

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...
#Rapid amical de gala Carmen, #Rapid meci Carmen dupa 70 de, #Rapid Carmen amical pe Rocar , #stiri Rapid