Ce jucător de la Bayern Munchen a așteptat trei ani ca să îi ia tricoul lui Messi

Autor: Teodor Serban

Miercuri, 15 Februarie 2023, ora 15:20

2235 citiri

Lioenl Messi, PSG

Pe Parc des Princes, în prezenţa emirului Qatarului, şeicul Tamim bin Hamad al-Thani, Paris Saint-Germain a pierdut, scor 0-1, cu Bayern Munchen, prin golul marcat de Kingsley Coman, în minutul 53.

Şi PSG a marcat prin Mbappe, în minutul 82, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Înaintea meciurilor s-a ţinut un moment de reculegere pentru victimele cutremurelor din Turcia şi Siria.

La finalul partidei, canadianul Alphonso Davies (Bayern Munchen) s-a dus glonț către Messi pentru a-i cere tricoul și de data asta l-a primit.

În urmă cu trei ani, după celebrul Barcelona - Bayern Munchen 2-8, Davies a mai avut o tentativă de a-i lua tricoul lui Messi, dar n-a avut nicio șansă. "I-am cerut tricoul, dar cred că era putin suparat si este în regulă. Să speram ca data viitoare", spunea Alphonso Davies la vremea respectivă.

Davies a avut mai mult noroc de data aceasta.