Ce jucător de la Bayern Munchen a așteptat trei ani ca să îi ia tricoul lui Messi

Miercuri, 15 Februarie 2023, ora 15:20
2235 citiri
Lioenl Messi, PSG

Pe Parc des Princes, în prezenţa emirului Qatarului, şeicul Tamim bin Hamad al-Thani, Paris Saint-Germain a pierdut, scor 0-1, cu Bayern Munchen, prin golul marcat de Kingsley Coman, în minutul 53.

Şi PSG a marcat prin Mbappe, în minutul 82, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Înaintea meciurilor s-a ţinut un moment de reculegere pentru victimele cutremurelor din Turcia şi Siria.

La finalul partidei, canadianul Alphonso Davies (Bayern Munchen) s-a dus glonț către Messi pentru a-i cere tricoul și de data asta l-a primit.

În urmă cu trei ani, după celebrul Barcelona - Bayern Munchen 2-8, Davies a mai avut o tentativă de a-i lua tricoul lui Messi, dar n-a avut nicio șansă. "I-am cerut tricoul, dar cred că era putin suparat si este în regulă. Să speram ca data viitoare", spunea Alphonso Davies la vremea respectivă.

Davies a avut mai mult noroc de data aceasta.

Cine a marcat un gol fabulos pentru Argentina, în absența lui Messi VIDEO
Fără Lionel Messi, accidentat, Argentina a învins Costa Rica, scor 3-1, într-un meci amical disputat, marţi, la Los Angeles. Argentina s-a impus graţie unui gol superb marcat de Angel Di...
Un fost jucător de la CFR Cluj, favorit pentru postul de antrenor principal la Bayern München
Antrenorul italian al echipei Brighton, Roberto De Zerbi, fost jucător la CFR Cluj, se află în fruntea listei de tehnicieni care ar putea să-i succeadă lui Thomas Tuchel în această vară,...
#messi, #psg, #Bayern Munchen, #Alphonso Davies, #tricou messi, #Liga Campionilor fotbal feminin , #stiri Champions League