Rezultat socant in Anglia. Ce a facut Manchester City intr-un meci in care a evoluat o repriza cu un om in plus

Autor: Teodor Serban

Sambata, 10 Aprilie 2021, ora 16:35

3723 citiri

Marcelo Bielsa. Foto: Facebook / Leeds United

Manchester City a comis-o in Premier League.

Echipa lui Guardiola a fost invinsa acasa de Leeds United, cu 1-2.

Condusi la pauza cu 0-1 si cu om in plus repriza a doua, dupa eliminarea lui Cooper, bogatii de la City nu au fost in stare sa-i bata pe fotbalistii lui Marcelo Bielsa.

Fara numar. Cat vor primi Ongenda si Rodriguez de la FC Botosani pentru calificarea in play-off

Stefan Radu, fotbalistul care a refuzat Romania. "Lazio este echipa mea nationala. Nu regret acest lucru". De ce a vrut sa se lase de fotbal VIDEO

Torres a egalat pentru Manchester City, dar Dallas a dat golul victoriei pentru Leeds in prelungirile partidei.

Chiar daca a luat bataie, echipa lui Guardiola este in continuare lider in Anglia cu 74 de puncte, la mare distanta de locul doi ocupat de Manchester United.

Leeds este pe 9 in Premier League, cu 45 de puncte.