Victorie fără emoții pentru FCSB în derby-ul campionatului cu Rapid. Cum s-a desfășurat partida

Autor: Teodor Serban

Duminica, 06 Noiembrie 2022, ora 16:34

4418 citiri

Rapid. Foto: Facebook / FC Rapid 1923

FCSB a învins-o pe Rapid în derby-ul campionatului, scor 3-1.

Cordea, Compagno și Octavian Popescu au marcat golurile echipei lui Gigi Becali, iar Dugandzic a înscris pentru giuleșteni.

După această victorie, FCSB a ajuns pe locul 7, cu 23 de puncte, iar Rapid este în continuare pe locul 2, cu 32 de puncte.

Liderul Farul Constanța s-a distanțat la 8 puncte de giuleșteni.

Desfășurarea meciului FCSB - Rapid 3-1

Minutul 1 - a început partida

Minutul 5 - Ocazie mare pentru Rapid: șutul lui Kait este scos în corner de Târnovanu.

Minutul 10 - Dragoș Grigore înscrie pentru Rapid, dar golul este anulat pe motiv de ofsaid.

Minutul 14 - Cordea deschide scorul pentru FCSB. Echipa lui Becali conduce cu 1-0 pe Rapid.

Minutul 29 - Compagono înscrie pentru FCSB golul doi. Echipa lui Becali conduce cu 2-0 pe Rapid.

Minutul 45+ 5 - Pauză. FCSB conduce pe Rapid cu 2-0.

Mintuul 46 - a început repriza a doua

Minutul 57 - Octavian Popescu face 3-0 pentru FCSB.

Minutul 76 - Dugandzic marchează pentru Rapid din penalty. FCSB - Rapid 3-1.

Minutul 90+ 3 - Finalul meciului. FCSB câștigă derby-ul cu Rapid, scor 3-1.

FCSB: Târnovanu - V. Crețu, Haruț, Tamm, Radunovic - Olaru, Șut, Oaidă - Cordea, Compagno, Oct. Popescu

Rezerve: A. Vlad - Fl. Coman, Miculescu, Omrani, Boboc, Nikolov, Pantea, Bouhenna, Radaslavescu

Antrenor: Mihai Pintilii

RAPID: Moldovan - Onea, Săpunaru, Dr. Grigore, Jr. Morais - Emmers, Al. Albu, Kait - Sefer, Luckassen, Al. Ioniță II

Rezerve: Drăghia - Al. Iacob, Ignat, Fl. Ștefan, Crepulja, A. Ciobanu, Pănoiu, Vojtus, Dugandzic

Antrenor: Adrian Mutu