Victorie fără emoții pentru FCSB în derby-ul campionatului cu Rapid. Cum s-a desfășurat partida

Duminica, 06 Noiembrie 2022, ora 16:34
4371 citiri
Rapid. Foto: Facebook / FC Rapid 1923

FCSB a învins-o pe Rapid în derby-ul campionatului, scor 3-1.

Cordea, Compagno și Octavian Popescu au marcat golurile echipei lui Gigi Becali, iar Dugandzic a înscris pentru giuleșteni.

După această victorie, FCSB a ajuns pe locul 7, cu 23 de puncte, iar Rapid este în continuare pe locul 2, cu 32 de puncte.

Liderul Farul Constanța s-a distanțat la 8 puncte de giuleșteni.

Desfășurarea meciului FCSB - Rapid 3-1

Minutul 1 - a început partida

Minutul 5 - Ocazie mare pentru Rapid: șutul lui Kait este scos în corner de Târnovanu.

Minutul 10 - Dragoș Grigore înscrie pentru Rapid, dar golul este anulat pe motiv de ofsaid.

Minutul 14 - Cordea deschide scorul pentru FCSB. Echipa lui Becali conduce cu 1-0 pe Rapid.

Minutul 29 - Compagono înscrie pentru FCSB golul doi. Echipa lui Becali conduce cu 2-0 pe Rapid.

Minutul 45+ 5 - Pauză. FCSB conduce pe Rapid cu 2-0.

Mintuul 46 - a început repriza a doua

Minutul 57 - Octavian Popescu face 3-0 pentru FCSB.

Minutul 76 - Dugandzic marchează pentru Rapid din penalty. FCSB - Rapid 3-1.

Minutul 90+ 3 - Finalul meciului. FCSB câștigă derby-ul cu Rapid, scor 3-1.

FCSB: Târnovanu - V. Crețu, Haruț, Tamm, Radunovic - Olaru, Șut, Oaidă - Cordea, Compagno, Oct. Popescu

Rezerve: A. Vlad - Fl. Coman, Miculescu, Omrani, Boboc, Nikolov, Pantea, Bouhenna, Radaslavescu

Antrenor: Mihai Pintilii

RAPID: Moldovan - Onea, Săpunaru, Dr. Grigore, Jr. Morais - Emmers, Al. Albu, Kait - Sefer, Luckassen, Al. Ioniță II

Rezerve: Drăghia - Al. Iacob, Ignat, Fl. Ștefan, Crepulja, A. Ciobanu, Pănoiu, Vojtus, Dugandzic

Antrenor: Adrian Mutu

Ce a remarcat Adrian Mutu după amicalul dintre România și Columbia. "N-o să ne fie ușor la EURO"
Tehnicianul formaţiei CFR Cluj, Adrian Mutu, a declarat, miercuri, într-o conferinţă de presă, că naţionala Columbiei a avut un ritm şi o viteză de joc mai bune la meciul amical cu...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
#FCSB, #Rapid Bucuresti, #FCSB Rapid, #Rapid FCSB, #Gigi Becali, #Adrian Mutu , #FCSB