Victorie importantă pentru CFR Cluj în lupta pentru titlu

Autor: Teodor Serban

Duminica, 04 Decembrie 2022, ora 17:47

2538 citiri

CFR Cluj. Foto: Facebook / CFR Cluj

Echipa CFR Cluj a învins duminică, pe teren propriu, formaţia Chindia Târgovişte, scor 2-0, în etapa a 19-a din Superligă.

Kolinger a deschis scorul cu o lovitură de cap în minutul 16. Golul de 2-0 a fost marcat de Cristian Manea, din penalti, în minutul 80.

CFR Cluj se află pe locul secund în campionat, cu 40 de puncte.

CFR CLUJ: Scuffet - Manea, Kolinger, Burcă, Camora – Deac (Roger 84), Cvek (Bordeianu 89), Boateng (Hoban 90) - Yeboah, Janga (Mistrati 89), Petrila (Gîdea 83). ANTRENOR: Dan Petrescu

CHINDIA TÂRGOVIŞTE: Căbuz - Căpuşă (Mihaiu 82), Celea, Orozco, Ioniţă - Vorobjovas, Passaglia (A. Şerban 81) - Neguţ, Popadiuc, Dumitraşcu (Grubac 65; Cherchez 74) – Popa. ANTRENOR: Anton Petrea

Cartonaşe galbene: Cvek 32, Petrila 68, Dan Petrescu 78 / Căpuşă 80, Mihaiu 85

Arbitru: Marian Barbu (Făgăraş) / A1: Radu Ghinguleac (Bucureşti), A2: Ionel Dumitru (Gherghţa, Prahova) / Arbitru VAR: Szabolcs Kovacs (Carei), Arbitru AVAR: Ciprian Danşa (Satu Mare)