Victorie importantă pentru CFR Cluj în lupta pentru titlu

Duminica, 04 Decembrie 2022, ora 17:47
2538 citiri
CFR Cluj. Foto: Facebook / CFR Cluj

Echipa CFR Cluj a învins duminică, pe teren propriu, formaţia Chindia Târgovişte, scor 2-0, în etapa a 19-a din Superligă.

Kolinger a deschis scorul cu o lovitură de cap în minutul 16. Golul de 2-0 a fost marcat de Cristian Manea, din penalti, în minutul 80.

CFR Cluj se află pe locul secund în campionat, cu 40 de puncte.

CFR CLUJ: Scuffet - Manea, Kolinger, Burcă, Camora – Deac (Roger 84), Cvek (Bordeianu 89), Boateng (Hoban 90) - Yeboah, Janga (Mistrati 89), Petrila (Gîdea 83). ANTRENOR: Dan Petrescu

CHINDIA TÂRGOVIŞTE: Căbuz - Căpuşă (Mihaiu 82), Celea, Orozco, Ioniţă - Vorobjovas, Passaglia (A. Şerban 81) - Neguţ, Popadiuc, Dumitraşcu (Grubac 65; Cherchez 74) – Popa. ANTRENOR: Anton Petrea

Cartonaşe galbene: Cvek 32, Petrila 68, Dan Petrescu 78 / Căpuşă 80, Mihaiu 85

Arbitru: Marian Barbu (Făgăraş) / A1: Radu Ghinguleac (Bucureşti), A2: Ionel Dumitru (Gherghţa, Prahova) / Arbitru VAR: Szabolcs Kovacs (Carei), Arbitru AVAR: Ciprian Danşa (Satu Mare)

Un fost jucător de la CFR Cluj, favorit pentru postul de antrenor principal la Bayern München
Antrenorul italian al echipei Brighton, Roberto De Zerbi, fost jucător la CFR Cluj, se află în fruntea listei de tehnicieni care ar putea să-i succeadă lui Thomas Tuchel în această vară,...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...