CFR Cluj o învinge pe Slavia Praga în Conference League și are prima șansă la calificare. Cum s- a desfășurat meciul

Autor: Teodor Serban

Joi, 13 Octombrie 2022, ora 16:58

7188 citiri

Dan Petrescu

CFR Cluj a reușit o nouă victorie mare în Conference League.

După 1-0 la Praga, campioana României a învins-o pe Slavia și la Cluj, cu 2-0.

Deac și Yuri au marcat golurile echipei lui Dan Petrescu.

Meciul a fost întrerupt 15 minute în prima repriză după ce unui suporter i s-a făcut rău și a fost resuscitat.

După această victorie, CFR Cluj are 7 puncte și este pe primul loc în grupa de Conference League.

Desfășurarea meciului CFR Cluj - Slavia Praga 2-0:

Minutul 1 - a început partida

Minutul 9 - Ocazie mare pentru CFR Cluj. Yuri trimite mingea cu capul în bară.

Minutul 11 - Deac marchează din penalty pentru CFR Cluj. Ardelenii conduc cu 1-0.

Jocul este întrerupt după ce unui suporter i s-a făcut rău în tribună.

Un fan ar fi făcut infarct și este resuscitat pe teren.

Meciul a fost reluat. Suporterul a fost transportat la spital

Minutul 45+15 - Pauză la Cluj după 15 minute de prelungire. CFR Cluj conduce pe Slavia Praga cu 1-0.

Minutul 46 - a început repriza a doua.

Minutul 84 - Yuri înscrie golul doi pentru clujeni cu o lovitură de cap. CFR Cluj conduce Slavia Praga cu 2-0

Minutul 90+5 - Finalul meciului. CFR Cluj învinge pe Slavia Praga cu 2-0.

ECHIPELE DE START

CFR CLUJ: Scuffet - Manea, Yuri, Kolinger, Camora - Deac, Boateng, Muhar, Roger - Yeboah, Janga

REZERVE: Gal, Bălgrădean - Brucic, Burcă, Billong, Malele, Petrila, Hoban, Bordeianu, Cvek, Braun, Buș

ANTRENOR: Dan Petrescu

SLAVIA: Kolar - Dorley, Kacharaba, Ousou, Jurasek - Traore, Tiehi - Sor, Usor, Olayinka - Tecl

REZERVE: Dvorak, Sirotnik - Masopust, Ewerton, Lingr, Jurasek, Kricfalusi, Pudil, Konecny

ANTRENOR: Jindřich Trpišovský