CFR Cluj o învinge pe Slavia Praga în Conference League și are prima șansă la calificare. Cum s- a desfășurat meciul

Joi, 13 Octombrie 2022, ora 16:58
7144 citiri
Dan Petrescu

CFR Cluj a reușit o nouă victorie mare în Conference League.

După 1-0 la Praga, campioana României a învins-o pe Slavia și la Cluj, cu 2-0.

Deac și Yuri au marcat golurile echipei lui Dan Petrescu.

Meciul a fost întrerupt 15 minute în prima repriză după ce unui suporter i s-a făcut rău și a fost resuscitat.

După această victorie, CFR Cluj are 7 puncte și este pe primul loc în grupa de Conference League.

Desfășurarea meciului CFR Cluj - Slavia Praga 2-0:

Minutul 1 - a început partida

Minutul 9 - Ocazie mare pentru CFR Cluj. Yuri trimite mingea cu capul în bară.

Minutul 11 - Deac marchează din penalty pentru CFR Cluj. Ardelenii conduc cu 1-0.

Jocul este întrerupt după ce unui suporter i s-a făcut rău în tribună.

Un fan ar fi făcut infarct și este resuscitat pe teren.

Meciul a fost reluat. Suporterul a fost transportat la spital

Minutul 45+15 - Pauză la Cluj după 15 minute de prelungire. CFR Cluj conduce pe Slavia Praga cu 1-0.

Minutul 46 - a început repriza a doua.

Minutul 84 - Yuri înscrie golul doi pentru clujeni cu o lovitură de cap. CFR Cluj conduce Slavia Praga cu 2-0

Minutul 90+5 - Finalul meciului. CFR Cluj învinge pe Slavia Praga cu 2-0.

ECHIPELE DE START

CFR CLUJ: Scuffet - Manea, Yuri, Kolinger, Camora - Deac, Boateng, Muhar, Roger - Yeboah, Janga

REZERVE: Gal, Bălgrădean - Brucic, Burcă, Billong, Malele, Petrila, Hoban, Bordeianu, Cvek, Braun, Buș

ANTRENOR: Dan Petrescu

SLAVIA: Kolar - Dorley, Kacharaba, Ousou, Jurasek - Traore, Tiehi - Sor, Usor, Olayinka - Tecl

REZERVE: Dvorak, Sirotnik - Masopust, Ewerton, Lingr, Jurasek, Kricfalusi, Pudil, Konecny

ANTRENOR: Jindřich Trpišovský

Un fost jucător de la CFR Cluj, favorit pentru postul de antrenor principal la Bayern München
Antrenorul italian al echipei Brighton, Roberto De Zerbi, fost jucător la CFR Cluj, se află în fruntea listei de tehnicieni care ar putea să-i succeadă lui Thomas Tuchel în această vară,...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...