Emoții mari pentru Dan Petrescu. Cum s-a terminat partida CFR Cluj - Sepsi din Superliga

Autor: Teodor Serban

Luni, 17 Octombrie 2022, ora 23:04

4587 citiri

CFR Cluj. Foto: Facebook / CFR Cluj

Echipa CFR Cluj a învins luni seara, pe teren propriu, formaţia Sepsi Sf. Gheorghe, scor 2-1, în ultimul meci al etapei a 14-a din Superligă. CFR a urcat pe locul 3 în clasament, cu 23 de puncte.

La Cluj, scorul a fost deschis de oaspeţi, prin Denis Ciobotariu, în minutul 27. Egalarea a venit în minutul 33, de la şutul lui Yuri. Golul victoriei clujene a fost marcat de Muhar, cu o lovitură de cap, în minutul 84.

CFR CLUJ: Scuffet - Cr. Manea, Kolinger, Yuri, Camora - Boateng, Muhar, C. Deac (Braun 82) – Yeboah (Roger 74), Malele (Janga 46), Petrila (Biriligea 74). ANTRENOR: Dan Petrescu

SEPSI: Niczuly - Dimitrov, D. Ciobotariu (M. Tamas 46), Bălaşa, A. Dumitrescu - M. Ştefănescu, N. Păun, C. Matei (Achahbar 74), Aganovic (Rondon 90) - R. Varga (I. Gheorghe 65), Al. Tudorie (Safranko 74). ANTRENOR: Cristiano Bergodi

Cartonaşe galbene: Malele 30, Kollinger 37, Deac 64, Yuri 68, Muhar 90+2 / Aganovic 7, C. Matei 68, Bălaşa 77

Arbitri: Kovacs Istvan - Artene Ovidiu, Marica Mihai Marius – Vidican Rareş George

Arbitri VAR: Andrei Florin - Vodă Alexandru

Observator: Adrian Comănescu