Emoții mari pentru Dan Petrescu. Cum s-a terminat partida CFR Cluj - Sepsi din Superliga

Luni, 17 Octombrie 2022, ora 23:04
4587 citiri
CFR Cluj. Foto: Facebook / CFR Cluj

Echipa CFR Cluj a învins luni seara, pe teren propriu, formaţia Sepsi Sf. Gheorghe, scor 2-1, în ultimul meci al etapei a 14-a din Superligă. CFR a urcat pe locul 3 în clasament, cu 23 de puncte.

La Cluj, scorul a fost deschis de oaspeţi, prin Denis Ciobotariu, în minutul 27. Egalarea a venit în minutul 33, de la şutul lui Yuri. Golul victoriei clujene a fost marcat de Muhar, cu o lovitură de cap, în minutul 84.

CFR CLUJ: Scuffet - Cr. Manea, Kolinger, Yuri, Camora - Boateng, Muhar, C. Deac (Braun 82) – Yeboah (Roger 74), Malele (Janga 46), Petrila (Biriligea 74). ANTRENOR: Dan Petrescu

SEPSI: Niczuly - Dimitrov, D. Ciobotariu (M. Tamas 46), Bălaşa, A. Dumitrescu - M. Ştefănescu, N. Păun, C. Matei (Achahbar 74), Aganovic (Rondon 90) - R. Varga (I. Gheorghe 65), Al. Tudorie (Safranko 74). ANTRENOR: Cristiano Bergodi

Cartonaşe galbene: Malele 30, Kollinger 37, Deac 64, Yuri 68, Muhar 90+2 / Aganovic 7, C. Matei 68, Bălaşa 77

Arbitri: Kovacs Istvan - Artene Ovidiu, Marica Mihai Marius – Vidican Rareş George

Arbitri VAR: Andrei Florin - Vodă Alexandru

Observator: Adrian Comănescu

Un fost jucător de la CFR Cluj, favorit pentru postul de antrenor principal la Bayern München
Antrenorul italian al echipei Brighton, Roberto De Zerbi, fost jucător la CFR Cluj, se află în fruntea listei de tehnicieni care ar putea să-i succeadă lui Thomas Tuchel în această vară,...
Politicienii români care au fost țintiți de hackeri sprijiniți de Rusia. „Agresiunile se desfășoară împotriva demnitarilor vocali”
Războiul hibrid dus de Rusia afectează și politicienii români. Mai multe grupuri de hackeri sprijiniți de Rusia, China și Iran au avut ca țintă în ultimii ani politicieni și oficiali...