Cristiano Ronaldo a început meciul pe bancă! Imagini senzaționale cu starul portughez VIDEO

Autor: Teodor Serban

Duminica, 22 August 2021, ora 20:25

5993 citiri

Cristiano Ronaldo FOTO Twitter

Cristiano Ronaldo a început meciul pe banca de rezerve în partida pe care Juventus a jucat-o pe terenul lui Udinese, în prima etapă din Serie A. În prelungiri, golul victoriei i-a fost refuzat de VAR, iar Juve a făcut doar 2-2!

Revenit pe banca tehnică lui Juventus, Massimiliano Allegri a început meciul de la Udine fără Cristiano Ronaldo. Decizia lui Allegri a întețit zvonurile care-l dau pe Ronaldo plecat de la Juve.

Dar directorul sportiv Pavel Nedved a dezmințit categoric. "Ronaldo va rămâne la Juventus sută la sută", a spus cehul, care a mai afirmat că decizia de a rămăne pe banca tehnică a fost luată de antrenor după ce s-a sfătuit cu jucătorul.

În prima repriză, Ronaldo a fost surprins în postura de "antrenor secund", oferindu-i sfaturi tactice lui Bernardeschi.

Până la urmă, CR7 a fost introdus în minutul 60, în momentul în care Juve conducea cu 2-1. Apoi, gazdele au egalat după o gafă de începător a portarului Szczesny!

Cristiano Ronaldo s-a bucurat ca un nebun în prelungiri, când a dat gol, însă VAR-ul a anulat reușita pe motiv de ofsaid și meciul s-a terminat 2-2!