Cristiano Ronaldo a început meciul pe bancă! Imagini senzaționale cu starul portughez VIDEO

Duminica, 22 August 2021, ora 20:25
5993 citiri
Cristiano Ronaldo FOTO Twitter

Cristiano Ronaldo a început meciul pe banca de rezerve în partida pe care Juventus a jucat-o pe terenul lui Udinese, în prima etapă din Serie A. În prelungiri, golul victoriei i-a fost refuzat de VAR, iar Juve a făcut doar 2-2!

Revenit pe banca tehnică lui Juventus, Massimiliano Allegri a început meciul de la Udine fără Cristiano Ronaldo. Decizia lui Allegri a întețit zvonurile care-l dau pe Ronaldo plecat de la Juve.

Dar directorul sportiv Pavel Nedved a dezmințit categoric. "Ronaldo va rămâne la Juventus sută la sută", a spus cehul, care a mai afirmat că decizia de a rămăne pe banca tehnică a fost luată de antrenor după ce s-a sfătuit cu jucătorul.

În prima repriză, Ronaldo a fost surprins în postura de "antrenor secund", oferindu-i sfaturi tactice lui Bernardeschi.

Până la urmă, CR7 a fost introdus în minutul 60, în momentul în care Juve conducea cu 2-1. Apoi, gazdele au egalat după o gafă de începător a portarului Szczesny!

Cristiano Ronaldo s-a bucurat ca un nebun în prelungiri, când a dat gol, însă VAR-ul a anulat reușita pe motiv de ofsaid și meciul s-a terminat 2-2!

Ronaldo, oferind sfaturi tehnice în prima repriză

Moartea unui om politic - pomenirea și lecțiile acesteia. Partea I: de ce trebuie să (ne) criticăm liderii?
Acum la mine e noapte târziu, dar calendaristic ziua de 27 martie a început deja. Când domniile voastre (sau majoritatea) veți citi acest articol (în două părți), peste cea de-a 29-a zi a...
Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
#cristiano ronaldo, #cr 7, #juventus, #ronaldo juventus, #nedved, #udinese juventus , #stiri Campionat European