Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Reactia eroului Rusiei la Cupa Mondiala, portarul care a calificat tara gazda in sferturi

Duminica, 01 Iulie 2018, ora 22:51
10419 citiri

"Noi am sperat sa ajungem la lovituri de departajare", a declarat portarul nationalei de fotbal a Rusiei, Igor Akinfeev, care a aparat suturile de la punctul cu var ale spaniolilor Koke si Aspas, contribuind decisiv la calificarea echipei sale in sferturile de finala ale Cupei Mondiale 2018.

"Facem o Cupa Mondiala fantastica. Nu doar fanii nostri, dar si fanii din alte tari au simtit aceasta atmosfera si au inteles ca rusii stiu cu adevarat cum sa joace fotbal", a spus Akinfeev.

Rusia, gazda Mondialului, a invins surprinzator Spania cu scorul de 4-3 la loviturile de departajare, 1-1 (1-1, 1-1), dupa prelungiri, duminica, pe Stadionul Lujniki din Moscova, si s-a calificat in sferturi.

Rusia a reusit cel mai bun rezultat al sau la Cupa Mondiala dupa destramarea Uniunii Sovietice, urmand sa joace in sferturi cu Croatia sau Danemarca.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#reactie Igor Akinfeev Rusia meci Spania, #Akinfeev dupa meci Spania Rusia Cupa , #stiri World Cup