Preliminarii Cupa Mondiala 2018: Rezultatele meciurilor de joi

Joi, 06 Octombrie 2016, ora 23:41
14244 citiri

Ziare.com va prezinta rezultatele inregistrate joi seara in meciurile din etapa a doua a preliminariilor pentru Cupa Mondiala din 2018.

Italia si Spania au terminat la egalitate, scor 1-1, in derbiul acestei seri, in timp ce Croatia a reusit scorul serii, 6-0, in deplasare cu Kosovo.

Finlanda a fost aproape de o surpriza - o victorie pe terenul sfertfinalistei de la EURO 2016, Islanda, insa gazdele au intors scorul in minutele de prelungiri, de la 1-2, si au castigat partida.

Si Turcia a revenit, de la 0-2 cu Ucraina, obtinand un egal.

Iata rezultatele complete din cele trei grupe si marcatorii:

Grupa D

Austria - Tara Galilor 2-2 (Arnautovici '28, '48/ Allen '22, Wimmer - aut. '45)

Irlanda - Georgia 1-0 (Coleman '56)

Moldova - Serbia 0-3 (Kostici '19, Ivanovici '37, Tadici '59)

Grupa G

Macedonia - Israel 1-2 (Nestorovski '63/ Hemed '25, Ben Chaim '43)

Italia - Spania 1-1 (De Rossi '82/ Vitolo '55)

Liechtenstein - Albania 0-2 (Jehle - aut. '11, Balaj '71)

Grupa I

Islanda - Finlanda 3-2 (Arnason '37, Finnbogason '90, Sigurdsson '90/ Pukki '21, Lod '39)

Kosovo - Croatia 0-6 (Mandzukici '6, '24, '35, Mitrovici '68, Perisici '85, Kalinici '90)

Turcia - Ucraina 2-2 (Ozan Tufan '45, Calhanoglu '81/ Iarmolenko '24, Kravets '27)

Romania va intalni Armenia, sambata, de la ora 19:00, meciul fiind transmis in direct de Ziare.com.

F.N.

Nicușor Dan se află pe primul loc în intențiile de vot ale bucureștenilor. Cât de mulțumiți sunt locuitorii Capitalei de cum arată orașul lor SONDAJ
Nicuşor Dan, actualul primar al Capitalei se află pe primul loc în intenţiile de vot ale bucureştenilor pentru postul de primar general, cu 31% din opţiuni, urmat de Gabriela Firea cu 24% şi...
CTP, în stare de intoxicație înainte de alegeri: ”Alung duhurile rele cu matematică, nu cu usturoi”
Jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care a avut în ultima perioadă reacții acide despre unii candidați la Primăria Capitalei, a publicat pe rețelele sociale un text surprinzător, în care...
#meciuri preliminarii Cupa Mondiala, #Italia Spania preliminarii Cupa Mondiala, #meciuri live preliminarii, #rezultate preliminarii Cupa Mondiala, #program preliminarii Cupa Mondiala , #rezultate meciuri