Vladimir Putin: Europenii se sting, de ce sa ne dorim si noi casatorii gay? Nu produc copii

Vineri, 20 Septembrie 2013, ora 17:42
Autor: Ana Ilie
Vladimir Putin: Europenii se sting, de ce sa ne dorim si noi casatorii gay? Nu produc copii

Presedintele rus, Vladimir Putin, a lansat o serie de atacuri la adresa tarilor europene, care si-ar fi pierdut "valorile crestine" si a negat ca in Rusia este discriminata comunitatea LGBT (Lesbian, Gay, Bisexual, Transsexual).

Putin sustine ca legea ce a declansat atatea controverse nu incalca legile minoritatilor sexuale, scrie www.pinknews.co.uk.

Putin s-a aflat joi la Clubul International de Discutii Valdai, ocazie cu care a insistat ca legislatia rusa interzice numai "propaganda relatiilor netraditionale sexuale intre minori", si oricum "nu incalca drepturile minoritatilor sexuale".

Putin a continuat spunand ca, desi unele tari europene au introdus casatoriile intre persoane de acelasi sex, "europenii se sting... si casatoriile homosexuale nu produc copii".

"Vreti sa supravietuiti acceptand imigranti? Societatea nu poate absorbi un asemenea numar de imigranti. Sa facem alegerea noastra, cum e mai bine pentru tara noastra", a continuat acesta, facand legatura cu traditiile culturii ruse.

"Fara valorile din inima crestinismului si altor religii ale lumii, fara norme morale modelate timp de milenii, oamenii isi vor pierde in cele din urma demnitatea umana", a subliniat acesta.

Putin a criticat Europa occidentala, unde "orice identitate traditionala... inclusiv identitatea sexuala, este respinsa... Este o politica ce pune semnul de egalitate intre familiile cu multi copii cu familiile de acelasi sex, credinta in Dumnezeu cu cea in Satana".

"Dreptul oricarei minoritati de a fi diferita trebuie respectat, insa dreptul majoritatii nu trebuie pus sub semnul intrebarii", a mai spus acesta.

 Articol citit de 222652 ori

    Citeste si:
    Comentarii
    Manzimbus
    23.09.2013, 13:12
    Sa fim seriosi.
    Da.. Foarte bine mai Putin. Dar oricum, fac ce or face homarii astia nu o reuseasca nimic. Au toate fiintele in contra. Creativa o tara sub pamant si ducetiva la cules boli. -Manzimbus
    Comentariu inadecvat
    california_george
    20.09.2013, 19:21
    Ia te uita cine vorbeste de valori crestine
    Putin, care zboara din amanta in amanta.

    Ce valori crestine sunt alea in care rachetii rusi isi fac cruce inainte sa asasineze vreun opozant politic?

    Decat asa crestinism ca in Rusia, mai bine lipsa.
    20.09.2013, 20:11
    Zboara-zboara dar mai si fecundeaza !
    ..zici ca esti din California ?
    Ce parere ai de San Francisco,unde,cam 15-17 % sunt...asa cum vrei tu sa le zici ?
    Femeile,ca femeile,sunt mai discrete dar barbatii....sunt gretosi,niste mascarici cu ifose de neintelesi,(repet) gretosi din toate privintele !
    Dpdv al perpetuarii rasei umane,aceasta categorie nu-si are rostul;..nu poti face miere-n stupi...cu bondari !
    Mai rasfirati si mai rari...singura solutie !
    Ne-am nascut din rodul dragostei dintr-e o femeie si un barbat,...s-apuca unii sa-mi povesteasca cum si ce nu vreau eu sa-nteleg .
    Hait! Nu accept !
    Manzimbus
    23.09.2013, 13:48
    Fie ce o fi.
    Pacat sau nu, toti stim ca homosexualitatea, si mai mult la barbati, este dezgustatoare. Nu au sansa.
    21.09.2013, 06:51
    Homuzixualitatea este un pacat.
    In acest caz Putin are deplina dreptate.
    Asa cum nici criminalii nu vor sa inteleaga si sa recunoasca ca gresesc, asa si pedderastii se incapatineaza sa creada ca-i normal si bine ce fac !
    Mai grav, suferinta lor morala va dura si dupa moarte,
    va dura si in 'vietile' urmatoare pina ce rusinea
    le va schimba complect atitudinea.
    Singura atitudine corecta a lor trebuie sa fie abstinentza si Rugaciunea sincera la Dumnezeu
    pentru a indeparta gandurile perverse si murdare.
    cuiulluipepelea
    20.09.2013, 23:58
    pina acuma destul de recent
    aveau voie sa se plimbe sau sa faca bicicleta sau patine in kourul gol, imaginezati un obez de vreo 50 de ani cam cum ar arata , iti taie pofta de muncare.
    Ramada
    20.09.2013, 19:02
    Incepe sa imi placa Putin
    Cred ca Putin spune lucruri ce tin de normalitate. Ma bucur ca unul din pozitia lui o face. De vre-un an incoace mi-a iesit pe urechi propaganda gay.
    20.09.2013, 19:44
    De iesit,a iesit pe urechi...
    ...dar...pe unde a intrat ?
    Simplu: refuza sa-i bagi in seama (oricum n-ai ce ),acorda interes doar ideilor care te fac sa te simti comfortabil,nu da verdicte,nici-nici,ignora aceasta categorie !
    PS
    Prima remarca s-a vrut a fi o gluma ! Cer scuze daca te-am(sau te-ai simtit) jignit !
    PPS
    Punct stiut de toti:
    Paradox. Nu se pot inmultii dar numarul lor este in crestere !
    california_george
    20.09.2013, 21:39
    Fiecare crede ce vrea
    Insa eu as avea incredere mai mare intr-unul care se declara ateu sau chiar gay, insa are valori morale foarte inalte, decat un crestin care se duce la biserica insa e un ipocrit, nu traieste dupa regulile pe care le predica. Am vazut de curand un scandal un SUA cu un reprezentant ultra-conservator republican care propovaduia dreptul la viata, insa le impusese la vreo doua amante pe care le aveau sa faca avorturi, pentur ca nu dorea copii nelegitimi. Cum vine vorba asa? Ori crezi si faci ce crezi, ori altfel nu esti decat un ipocrit...
    Kronstadter
    20.09.2013, 18:39
    Chestie de nuanta !
    Europenii se sting, rusii beau de sting !
    20.09.2013, 19:25
    cutremurator ofuscare si frustare democratica la ponari .....
    stai bland nimeni nu va ia locul de alcoolici premianti voua si civilizatorilor britanici.....voi va aprindetzi nu stingetzi....ih,ih,ih,ih,shocant !!!deviatzia mintala nu poate fi normalitate !!!
    20.09.2013, 19:24
    Si sunt unii care fura de sting!
    .
    20.09.2013, 23:42
    @yegurakakuru: Nu cred...
    Romanii sunt cunoscuti pentru faptul ca dupa ce fura tablouri, APRIND soba cu ele. N-au ei treaba cu stinsul.
    20.09.2013, 23:39
    Presupun ca te referi la
    romani. Nu?
    DR.STRANGELOVE
    20.09.2013, 18:39
    Putin vrea sex normal si copii mai multi.
    Iata si cu cine:
    http://cdn.theweek.co.uk/sites/theweek/files/styles/theweek_gallery_main_image/public/alina-k-putin01.jpg
    cuiulluipepelea
    20.09.2013, 19:25
    cu astia vrea putin sa faca copii
    http://www.youtube.com/watch?v=HlFyz0Rp994
    http://www.youtube.com/watch?v=tfd_GZsUcZA
    http://www.youtube.com/watch?v=EGP4L0J4e74
    20.09.2013, 18:25
    Hmmm!
    Nu știm,Putine.

    Putine,pe Buhuceanu l-ai intrebat de ce? Sau pe Alifie Unguilă? Sau pe Zara,Solcanu,Ciobanu...? Pe ăștia i-ai intreba,Putine? Makcu zicea cu ceva timp in urmă că 40% din romani e ca ăia numiți...

    Putine,noi știn "creștinismul" vostru pravoslavnic. Așa că,las-o baltă.

    La Mulți Ani, Preșeintelui ROmaniei, GCL Antonesco!
    niculaeda
    20.09.2013, 18:25
    iote
    - unde era creshtinu' (botezat de kgb) !
    20.09.2013, 18:05
    Mi-e rusine
    Dar nu pot sa nu il privesc pe Putin ca pe un Basescu al 2-lea. Aspru si drept. Si barbat. Si bugetar.
    Marion
    20.09.2013, 19:44
    Ignoranta lui Putin
    In primul rand, daca ii lasi sa se insoare intre ei sau nu, homosexualii si lesbienele nu vor avea oricum copii. Mai mult deacat atat, o multime de familii gay au adoptat copii facuti si abandonati de heterosexuali cu "valori crestine." Cat despre valurile lui crestine, daca Putin si cei care se bat in piept cu aceste valorui iluzorii ar citi Biblia, ar afla ca e plina de indemnuri la omucidere, genocid, viol, in special in asa numitul Vechi Testament. Nu numai atat, dar "normele morale" religioase de care tot vorbeste Putin au produs zeci de razboaie de-a lungul timpului si milioane de victime nevinovate.
    20.09.2013, 21:45
    Moldovene, noi intelegem ca Putin este eroul tau,
    dar admiratia (ca sa nu spun adoratia) ta pentru respectivul personaj e un pic suspecta de... hmmm, cum ii zice la chestia aia, cand doi oameni se iubesc, ce mai conteaza sexul?
    20.09.2013, 21:11
    Ce vrei să spui ...Băiețică ?
    Putin devine pe zi ce trece un tip inconturnabil pe scena politicii sociale internaționale. Insuși Papa i sa adresat rugind Kremlinu să rezolve pașnic conflictu Sirian. La el a venit ... Merkel cu Europa lingă ea pentru a declara că este impotriva ideii americano-izraeliene ,și imediat s-au reliat englezii,italienii,spaniolii și cei mai mărunți. De G-20 nici nu mai vorbesc. De chinezi....ce să mai spun ! Și atunci......cum să nu fie credibil Putin cind declară că Europa și America e in prag de depopulare . Homosexualismu este o formă de luptă pe care Noua Ordine Mondială o aplică in paralel cu alte metode . Luptă pentru dominația Globală dar și pentru reducerea numărului populației . Și Putin ne pune in gardă !
    Comentariu inadecvat
    Marion
    20.09.2013, 23:44
    De cine se teme Putin
    Alexandru cel Mare, walt whitman, ralf waldo emerson, cyrano de bergerac, michelangelo, leonardo Da vinci, socrate, tchaicovsky, paul verlaine, oscar wilde, andre gide, marcel proust, albert camus, jean cocteau, tennessee williams, sviatoslav richter, leonard bernstein ... Acestia sunt doar cativa gays, minti luminate, oameni de talent care au facut mai mult bine omenirii decat Putin. Rusia si Romania au ramas la coada civilizatiei europene cu valorile lor crestine. Amandoua tarile sunt manipulate cu ajutorul unei biserici corupte si pusa pe inavutire, in amandoua tarile coruptia, jaful populatiei si minciuna sunt privite ca virtuti, elemente de baza ale asa numitei morale crestine.