Cum au reactionat internautii la conferinta de presa organizata de Vlad Voiculescu. Mesajele sustinatorilor fostului ministru

Vineri, 16 Aprilie 2021, ora 17:35
Autor: Bianca Ion
Cum au reactionat internautii la conferinta de presa organizata de Vlad Voiculescu. Mesajele sustinatorilor fostului ministru
Vlad Voiculescu tine un discurs

Vlad Voiculescu a avut vineri, 16 aprilie, prima conferinta de presa dupa ce premierul Florin Citu a decis demiterea acestuia din functia de ministru al Sanatatii. In cadrul conferintei, printre altele, ex-ministrul Sanatatii a tras un semnal de alarma in privinta raportarii deceselor cauzate de COVID anul trecut - in statistici, s-ar regasi mai putine ca in realitate.

"O sa il rog pe domnul ministru interimar, care ocupa de asemenea functia de prim ministru, sa revada metodologia facuta sub conducerea partidului dumisale anul trecut cu privire la raportarea deceselor din spitalele COVID-19. N-as vrea sa arunc cu numere, pentru ca nu am reusit sa documentam acest lucru, dar investigatia noastra arata ca exista diferente fundamentale intre numerele raportate si cele reale", a declarat Vlad Voiculescu.


Conferinta de presa, postata si pe contul oficial de Facebook al fostului ministru al Sanatatii, a starnit rapid un val de reactii din partea internautilor, care au apreciat si felicitat iesirea transanta a acestuia. Astfel, in doar cateva ore, postarea lui Vlad Voiculescu a strans peste 6.000 de aprecieri, 4.000 de comentarii si peste 800 de distribuiri:


Nu putini sunt cei care aplauda mandatul lui Vlad Voiculescu la Ministerul Sanatatii si se declara nemultumiti de decizia premierului Florin Citu de a-l demite. "Ce oameni nebuni, dau vina pentru 30 de ani de hotie si nepasare in sanatate pe un ministru care a avut doar 3 luni la dispozitie sa schimbe ceva! Iar cand a vrut sa o faca, a deranjat masiv!", remarca unul dintre internauti. Comentariul acestuia a strans cele mai multe aprecieri, 300.

Redam mai jos o parte din comentariile aparute in ultimele ore pe pagina lui Vlad Voiculescu:

 Articol citit de 7643 ori

    Citeste si:
    Comentarii
    Stefannel
    16.04.2021, 21:04
    Aprecierea aplaudacilor
    In final, sunt si aplaudacii apreciati public (in ziar!). Maine urmeaza sa citim o stire despre aplaudacii de pe acest site.
    MacGigi
    16.04.2021, 18:34
    Tot tiganul isi lauda ciocanul :))))
    Amuzant :(
    Andradda
    16.04.2021, 18:14
    Ce relevanta au comentariile fanilor de pe FB?
    Daca te duci pe orice pagina, a oricarui politician, o sa gasesti numai laude la adresa respectivului.
    Fanii isi lauda idolul si il considera cel mai bun, indiferent ca e vb de Firea, Ciolacu, Orban, Johannis sau oricare alt deputat, senator sau premier.
    Voiculescu este un fripturist care n-a facut nimic la Ministerul sanatatii, in afara de a da vina pe altii.
    Gigi Contra
    16.04.2021, 18:14
    VV e transparent de i se vad stramosii securisti
    Mari patrioti securistii, am zis-o intotdeauna. Ce ne-am face fara ei?

    Ca si tatal lui Nasui; securist plecat la post si care refuza sa se intoarca, "rasucit" dizident politic.
    gheorghero
    16.04.2021, 18:12
    VV. Asta-i usr+ . Adica incompetenta pana la capat!
    "N-as vrea sa arunc cu numere, pentru ca nu am reusit sa documentam acest lucru".
    Pai daca n-ai reusit sa documentezi, de ce vorbesti ma urecheatule?
    Faci barfe la portita?!
    "dar investigatia noastra arata ca exista diferente fundamentale intre numerele raportate si cele reale"!!!

    Care "investigatie urecheatule, ca in fraza precedenta ai spus ca n-ai reusit sa documentezi?!

    Asta-i usr+ , bun sa dea zvonuri, sa barfeasca, sa critice, dar cand e pus sa faca si sa raspunda, in virtutea obisnuintei critica, nebagand de seama ca el trebuie sa faca si sa dreaga!!! Se critica singur, dar arata cu degetul la altii?!
    Urata jivina!
    Crunta dezamagire usr+ !
    Alooo
    16.04.2021, 18:10
    Alooo...un juvete a comentat ,cica...Felicitari
    Felicitiones spadasinule...Suntem putini dar suntem importanti...!!!...Pai ia de vezi ca vo luara HAur inainte, de putini ce sunteti...Importantilor
    cartophil
    16.04.2021, 18:10
    Un butoi de ranchiuna Voiculescu asta. Atata ura pentru a primit
    un picior in partea posterioara. Vedeti de ce este bine sa cunosti in amanuntime istoria si viata oamenilor politici. Taticul a fost turnator la Secu. Nu degeaba aleageai aceasta cale. Frustari, nemultumiri si apoi venea colaborarea cu dusmanul. Voiculescu are clar probleme asemenatoare lui taticu, ele se manifesta la el in alt mod, datorita contextului diferit, prin aceasta ura si ranchiuna imensa pe primul ministru si prin tot jocul ascuns pe care l-a facut ca ministru. Asta n-are ce cauta in politica, tot ce va face va fi umbrit de refularile si nereusitele personale. O intrebare la care n-am inca raspuns: cum si-a finantat domnul Voiculescu studiile (cum n-ar strica si o copie dupa diploma de licenta, sa inchida gurile barfitorilor) ??
    Wolfman
    16.04.2021, 18:14
    Daca
    in locul lui Voiculescu, pui orice nume din politicul romanesc, comentariul tău rămane neschimbat in proporție de 90%.
    Asta spune ceva despre tine 😉
    Wolfman
    16.04.2021, 18:08
    Ziare.com
    ...ziarul elctronic in care comentariile pe un site de socializare au devenit știre.
    cartophil
    16.04.2021, 18:12
    De fapt nu e o stire, e un articol de preamarire a maretului
    si iubitului Voiculescu. Cam cum erau telegramele de felicitare trimise tovarasului inainte de 90. Poate ca este chiar publicitate platita.
    CROP
    16.04.2021, 18:37
    Nimic
    Nu va mai face bine!
    Haur ce parere are?
    Vino cu stirile la zi daca tot nimic ai a spune!