Veste teribilă pentru selecționerul Edi Iordănescu. S-a ”rupt” căpitanul naționalei înainte de debutul preliminariilor Euro 2024

Luni, 06 Martie 2023, ora 22:00
1942 citiri
Vlad Chiricheș

Echipa italiană Sassuolo a învins luni, pe teren propriu, formaţia Cremonese, scor 3-2, într-un meci al etapei a 25-a din Serie A. Românul Vlad Chiricheş a ieşit de pe teren accidentat.

Sassuolo a condus cu 2-0 la pauză, prin golurile marcate de Armand Lauriente (min. 26) şi Davide Frattesi (min. 41).

Antrenorul oaspeţilor, Davide Ballardini, l-a introdus pe teren în minutul 46 pe Cyriel Dessers, care mai întâi a redus din diferenţă în minutul 62, iar în minutul 83 a semnat golul egalizator.

Meciul s-a încheiat totuşi cu victoria gazdelor. Nedim Bajrami, intrat în joc în minutul 68, a înscris în minutul 90+2.

Fundaşul român al echipei Cremonese, Vlad Chiricheş, a ieşit de pe teren în minutul 35, el acuzând o accidentare.

Căpitanul naționalei României ar putea rata astfel debutul tricolorilor în campania pentru Euro 2024, dubla cu Andorra și Belarus de la finalul lunii martie.

Veste teribilă pentru naționala României. Internaționalul scos cu targa de pe teren va lipsi la Euro 2024 VIDEO
Selecționerul Edi Iordănescu a primit o veste neplăcută de la unul dintre cei mai în formă internaționali români, în perspectiva participării României la Euro 2024. Astfel, Olimpiu...
Un jucător de la CFR Cluj, propus lui Edi Iordănescu ca o soluție pentru națională! A contribuit la victoria contra CSU Craiova
Florin Prunea, fostul portar al naționalei României, a remarcat unul dintre jucătorii celor de la CFR Cluj. Prunea crede că acesta ar putea să reprezinte o soluție pentru echipa...