Chiriches a impresionat in victoria cu Liverpool: Iata ce scriu italienii

Luni, 29 Iulie 2019, ora 15:44
15764 citiri

Vlad Chiriches a avut o evolutie foarte buna in amicalul celor de la Napoli cu Liverpool, jurnalistii italieni fiind impresionati de prestatia jucatorului roman.

Site-ul tuttonapoli.net, care urmareste indeaproape tot ce se intampla la formatia lui Carlo Ancelotti, l-a remarcat pe Chiriches ca fiind unul dintre cei mai buni fotbalisti in meciul contra campioanei Europei.

"Se descurca intotdeauna in duelurile unu contra unu, iar acum aproape ca a sfidat presiunea celor de la Liverpool, bazandu-se pe calitatile sale de a iesi din defensiva cu mingea la picior", noteaza sursa citata.

Formatia italiana SSC Napoli, cu Vlad Chiriches pe teren din repriza secunda, a umilit pe actuala campioana a Europei, FC Liverpool, intr-un meci amical disputat in Scotia, la Edinburgh.

A fost un meci controlat in totalitate de italieni, scor 3-0, dupa goluri marcate de Insigne in minutul 17, Milik in minutul 29 si Younes in minutul 52.

Vlad Chiriches a intrat in partea secunda la Napoli, in minutul 46, in locul grecului Manolas.

6,5 este nota primita de capitanul "tricolorilor", una dintre cele mai mari pentru jucatorii napoletani.

Romanul a revenit in aceasta vara in lotul celor de la Napoli dupa ce a lipsit in finalul sezonului trecut din cauza unei accidentari serioase la umar.

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...
#Chiriches Napoli Liverpool, #Chiriches meci Liverpool, #Chiriches Liverpool amical , #stiri Vlad Chiriches