Cine e dubla campioană mondială care va juca alături de Cristina Neagu la CSM București

Luni, 19 Decembrie 2022, ora 17:17
2608 citiri
Vilde Ingstad

Pivotul norvegian Vilde Ingstad a semnat un contract pe doi ani cu CSM Bucureşti, a anunţat, luni, gruparea de handbal feminin.

La cei 28 de ani împliniţi duminică, CV-ul pivotului Vilde Ingstad este remarcabil: dublă campioană mondială şi dublă campioană europeană! A fost om de bază în ultimul succes al reprezentativei Norvegiei la Campionatul European din luna noiembrie şi are deja peste 100 de partide disputate pentru această selecţionată.

Ingstad vine la Bucureşti după şase ani petrecuţi în Danemarca, la Team Esbjerg.

"Sunt foarte încântată să mă alătur familiei CSMB pentru următorii doi ani! De câte ori am jucat în Sala Polivalentă, mi-a plăcut mult atmosfera din tribună, cu fanii care încurajează mereu echipă şi mă bucur că voi face şi eu parte din asta. Echipa promite foarte multe şi sper să contribui şi eu, la câştigarea cât mai multor trofee, alături de colege, pentru club şi pentru oamenii din jurul acestuia! Hai, CSM!", a spus sportiva.

CSM București a mai făcut un transfer de marcă. O marcatoare de calibru vine lângă Cristina Neagu
CSM Bucureşti a anunţat, luni, că o va avea din vară în lot pe Alina Grijseels, de la Metz, căpitanul şi unul dintre golgheterii Germaniei la Campionatul Mondial de la finalul anului trecut....
Pas greșit pentru CSM București înainte de sferturile Ligii Campionilor. Câte goluri a dat Cristina Neagu
Campioana CSM Bucureşti a remizat joi, pe teren propriu, cu formaţia Dunărea Brăila, scor 35-35 (19-15), în derby-ul etapei a XX-a a Ligii Naţionale. Principalele marcatoare ale meciului...