Liga 1: Viitorul lui Hagi trece la scor de Sepsi

Sambata, 04 Mai 2019, ora 22:58
8702 citiri

Viitorul lui Gica Hagi continua lupta pentru podiumul Ligii 1 dupa o noua victorie spectaculoasa, de aceasta data impotriva celor de la Sepsi, scor 3-1.

"Regele" s-a tinut de cuvant si si-a scos fiul, pe Ianis, din echipa de start, in locul juniorului fiind trimis brazilianul Eric, garantul spectacolului.

Sepsi a deschis scorul in debutul reprizei secunde cumva impotriva jocului, Hamed punctand in urma unei devieri norocoase.

Trei minute mai tarziu, Viitorul restabilea egalitatea dupa ce Calcan a driblat spectaculos, insa si norocos, doi adversari si a punctat cu un sut plasat pe coltul lung.

Acelasi Calcan si-a adus echipa in avantaj cu un gol de-a dreptul fabulos, el reusind sa trimita la vinclu din 14 metri.

Eric a "inchis tabela" in minutul 74, brazilianul marcand simplu dupa ce a driblat portarul.

Viitorul castiga si se apropie la 3 puncte de Craiova, echipa care are totusi un meci in minus.

ECHIPELE DE START

Viitorul: Tordai - Boboc, Artean, P. Iacob, Kuipers - Achim, Ciobanu, Casap - Eric, G. Ganea, Calcan

Rezerve: Buzbuchi - Mladen, Grosu, Leca, Tircoveanu, Pitu, Rivaldinho

Antrenor: Gica Hagi

Sepsi: Fejer - De Moura, Viera, Rudol, Abud Omar - Dylan Flores, Velev, Karnitski, Vasvari - Hamed, Tandia

Rezerve: R. Stoican - Nouvier, Sato, Mensah, Carnat, Fl. Stefan, Sintean

Antrenor: Marin Barbu

Burduja, la depunerea candidaturii pentru Primăria Capitalei: „Îl provoc pe Nicuşor Dan la o dezbatere. Vreau să văd dacă are curajul să se lupte cu mine” VIDEO
Liderul PNL Bucureşti, Sebastian Burduja şi-a depus, sâmbătă, 27 aprilie, candidatura la Primăria Capitalei, şi a declarat cu acest prilej că îl provoacă pe actualul primar la o dezbatere...
CTP, devastator cu Piedone: ”Candidatul Parizer Usturoi. Așa un afront?... Semn rău pentru interlopul poporului”
Jurnalistul Cristian Tudor Popescu a comentat cu aciditate ultima ieșire publică a lui Cristian Popescu Piedone, candidat la Primăria Capitalei, care și-a prezentat programul cu care vrea să...