Meci nebun pentru Piturca in Arabia Saudita: Cum au evoluat Sanmartean si Szukala

Vineri, 06 Februarie 2015, ora 19:07
6350 citiri

Victor Piturca a avut parte de un meci incredibil in etapa a 14-a a campionatului din Arabia Saudita.

La debutul oficial al lui Sanmartean si Szukala, adusi in aceasta iarna de la Steaua, Al Ittihad a terminat la egalitate, scor 2-2, partida disputata in deplasare cu Al Fateh.

Gazdele au inceput ca din tun partida si in minutul 8 aveau deja 2-0, dupa dubla congolezului Fuakuputu. Prima reusit ar putea fi trecuta insa si in contul portarului echipei lui Piturca, autorul unei gafe uriase.

A fost scorul primei reprize, insa cel de-al doilea mitan avea sa fie de infarct. Mai intai, brazilianul Marquinho a ratat un penalti in minutul 48, pentru ca apoi atacantul gazdelor, Al Fuhaid, sa fie eliminat in minutul 63.

Golurile egalizatoare ale lui Al Ittihad au venit in minutele 79 si 82 si i-au apartinut lui Marquinho.

Sanmartean si Szukala n-au reusit sa impresioneze la debut, avand evolutii sterse.

A fost cel de-al 8-lea meci al lui Al Ittihad cu Piturca antrenor. Pana acum s-au inregistrat 5 infrangeri si 3 egaluri. Pana la venirea antrenorului roman, gruparea saudita avea numai victorii.

5 e pozitia ocupata de Al Ittihad in clasamentul din Arabia Saudita, la 13 puncte distanta de prima clasata, Al Nasr.

Viitorul sumbru descris de Dan Barna (USR): "În 2025 vor fi din nou măriri de taxe pentru că nu mai au bani"
Dan Barna lansează un atac la actuala guvernare care protejează în opinia sa "sinecurile şi pensiile speciale" pe care PSD şi PNL le plătesc în continuare. Aceste cheltuieli vor duce la...
Primar prins în timpul unei aventuri amoroase cu o angajată. “Mă, nu vă e rușine, mă? În timpul serviciului?” VIDEO
Primarul localității Miheșu de Câmpie, județul Mureș, a fost surprins de mai mulți localnici în timpul unei întâlniri romantice cu o angajată. Scena în care a fost implicat Emil...
#Piturca meci Al Ittihad, #Sanmartean Szukala debut Piturca , #stiri Victor Piturca