A patra victorie la rand pentru Piturca in Arabia Saudita. Szukala, gol decisiv

Sambata, 07 Martie 2015, ora 08:06
4433 citiri

Echipa lui Victor Piturca din Arabia Saudita, Al Ittihad, si-a revenit complet si a ajuns la patru victorii consecutive, dupa ultimul meci cu Najran.

A fost 2-1 pentru baietii lui Piturca, pe teren propriu, Al Ittihad ajungand astfel la 4 meciuri castigate la rand si la 6 meciuri consecutive fara esec.

Polonezul Lukasz Sukala si romanul Lucian Sanmartean au fost titulari, iar primul a oferit si golul victoriei. Najran a marcat primul gol in minutul 16, din penalti, egalarea venind in minutul 44 pentru Ittihad printr-un autogol.

Golul decisiv a fost adus de fostul stelist Szukala in minutul 85, care a reluat cu capul o centrare venita de pe partea stanga, centrare apartinand lui Sanmartean.

Cu aceasta victorie, Al Ittihad urca pe 2 in campionat, la doua puncte distanta fata de locul 3, dar la 6 in spatele liderului Al Nasr.

Iata mai jos rezumatul partidei:

Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
#victor piturca victorie arabi, #a patra victorie piturca la rand, #victorie piturca din nou arabi , #stiri Victor Piturca