Maxim, inca o pasa de gol in Germania

Sambata, 14 Septembrie 2013, ora 08:22
2080 citiri

Romanul Alex Maxim isi continua forma excelenta de joc din Bundesliga, reusind in seara de vineri inca un joc bun, terminat cu o pasa de gol, in victoria lui Stuttgart la Hertha Berlin, scor 1-0.

Maxim a pasat decisiv asadar la singurul gol al partidei, reusit de Gentner, in minutul 48, "svabii" reusind sa castige pe "Olympiastadion" din Berlin si sa urce pe 8 in Bundesliga.

Aceasta pasa de gol vine dupa alte doua in jocul precedent al campionatului german, in care Stuttgart invingea cu 6-2 pe Hoffenheim, Maxim bifand atunci doua goluri si doua pase de gol. Este, pe de alta parte, a sasea pasa de gol din acest sezon pentru fostul gorjean.

Romanul a fost titular vineri seara, dar a fost inlocuit de antrenorul sau Thomas Schneider in minutul 58, in locul sau intrand Ibrahima Traore.

Stuttgart a acumulat 6 puncte din 5 meciuri, in actualul sezon de Bundesliga.

Klaus Iohannis a transmis ministrului Justiției cererile de urmărire penală față de Petre Roman și Gelu-Voican Voiculescu
Klaus Iohannis a transmis ministrului Justiţiei cererile de urmărire penală a lui Roman Petre, în calitate de fost premier, şi a lui Voiculescu Gelu-Voican, fost viceprim-ministru, pentru...
Ciucă, despre atacul Iranului asupra Israelului: „O situaţie care generează atenţia tuturor liderilor lumii. Potenţialul de escaladare este foarte mare”
Nicolae Ciucă, preşedintele Senatului a declarat marţi, 16 aprilie, despre atacul Iranului asupra Israelului că a fost şi e o situaţie care generează atenţia tuturor liderilor lumii, pentru...
#maxim pasa de gol, #pasa de gol germania maxim, #stuttgart maxim stranier pasa de gol , #stiri VFB Stuttgart