Nicolae al Romaniei, sotia si fiica, in costume traditionale. Ce mesaj a transmis de Pasti

Luni, 03 Mai 2021, ora 10:27
Autor: Lavinia Ionita
Nicolae al Romaniei, sotia si fiica, in costume traditionale. Ce mesaj a transmis de PastiIn poze este si fiica sa, Maria-Alexandra, care s-a nascut pe 7 noiembrie 2020 FOTO/ Facebook Nicolae al Romaniei

Nicolae al Romaniei a transmis un mesaj de Pasti si a publicat pe Facebook fotografii cu familia in costume traditionale.

Nepotul regelui Mihai I a publicat doua imagini in care apare alaturi de sotia sa, Alina Binder, si de fiica, Maria-Alexandra, care s-a nascut pe 7 noiembrie 2020.

"Hristos a inviat! Sarbatori Pascale binecuvantate", a scris pe reteaua de socializare Printul Nicolae al Romaniei.

Nicolae s-a casatorit cu Alina-Maria Binder in 2018, la Sinaia.

Nascut si crescut in strainatate, printul Nicolae a ajuns prima oara in Romania in 1992, cand avea sapte ani, cu ocazia primei vizite a bunicului sau dupa inceputul exilului din 1948.

 Articol citit de 4632 ori

    Citeste si:
    Comentarii
    MacGigi
    03.05.2021, 17:11
    Nae of RRomenia :))))))
    Pe cealalt, Paulica al Romaniei, l-ati prins sau inca mai fuge ?!?!?
    Nu v-ati saturat de toti parazitii care doresc sa va fie regi?
    Regele Mihai a fost ultimul rege al Romaniei! Si punct.
    Restul sunt din familia lui Duda...
    avasario
    03.05.2021, 14:20
    de unde ati mai scos si bazaconia asta...
    ... cu "al Romaniei"???
    Mai e si Paul al Romaniei, fugarit acum de Romania. Cine le-a aprobat tembelismul asta? Sa se autointituleze ei "al Romaniei"!? Cu ce drept?
    Flying_Dutchman
    03.05.2021, 12:38
    D l Nicholas Medforth-Mills si sotia au petrecut.....
    Acesta este titlul corect.Precum si. a dnei Margareta Dudă....
    Comentariu inadecvat
    Alooo
    03.05.2021, 12:47
    Alooo...Holandezu zburador...Republica a fost adusa
    Din Urss...pe tancuri...cu japca...Ateii bolsevici au distrus Monarhia si au omorat 1 milion de romani la canal...Toata floarea intelectualitatii romanesti...Nu stiam ca BolsevismComunismul , are adepti pana si in Olanda , care e Monarhie superCivilizata...Nu cunosti istoria Romaniei...Rusinos...
    Gicaunu
    03.05.2021, 12:22
    Din cate stiu
    i-a fost retras titul de Nicolae de Romania. Un articol probabil publicitar fara sigla de publicitate.
    Flying_Dutchman
    03.05.2021, 12:34
    Ce sa i retraga Bre...!? Fiecare se numește cum dorește..
    Țara bananieră unde totul este posibil.
    Daca in Grecia vei indrazni sa vorbesti de rege te i- au grecii cu huoooo ca si in Italia,Franța.
    Gicaunu
    03.05.2021, 12:39
    Daca nu cunosti
    te rog nu te baga in ciorba! Dupa retragerea titlului de "principe al Romaniei", nepotul regelui devine "domnul Medforth-Mills". Bine si tu poti sa iti iei numele de al Romaniei dar nu mai reprezinta nimic.
    Nelamurit
    03.05.2021, 11:43
    Nimic, nimic
    despre madam duda ? o fi cu familiile regale Cioaba si Iulian la iarba verde ?
    Salamcusoia
    04.05.2021, 00:22
    Cum e vremea la Moskova ?
    .
    DUTTY
    04.05.2021, 08:16
    Uita-te pe geam si o sa vezi Salamcusoia!!!!
    .
    Alooo
    03.05.2021, 10:43
    Adevarat a inviat...
    Costumele populare romanesti , sunt superbe.Si mai ales ia romaneasca e number one...Traiasca Romania!!!