Universitatea Craiova a invins-o pe FCSB in 10 oameni. Oltenii, sanse mari la castigarea campionatului. Care este clasamentul Ligii 1

Joi, 29 Aprilie 2021, ora 21:39
9913 citiri

Universitatea Craiova a invins cu 2-0 pe FCSB si ramane cu sanse la castigarea campionatului.

Oamenii lui Becali putea sa deschida scorul in prima repriza, in italianul Pigliacelli a retinut in fata lui Nita.

Oltenii au deschis scorul prin Cicaldau, care a reluat in plasa dupa o centrare a lui Vatajelu.

Meciul putea sa se termina rau pentru Craiova, dupa eliminarea lui Vatajelu, dar tot ei au marcat prin Nistor, dupa o gafa a portarului Andrei Vlad.

Cu aceasta victorie, echipa din Banie ramane pe locul 3 in Liga, cu 37 de puncte, dar se aproapie la doua puncte de locul doi, ocupat de FCSB, cu 39 de puncte.

Pe primul loc ramane CFR Cluj, cu 41 de puncte.

Desfasurarea meciului:

Minutul 1- a inceput meciul

Minutul 6 - ocazie mare pentru FCSB - Nita scapa singur cu Pigiliacelli, dar portarul oltenilor retine.

Minutul 38 - Cicaldau deschide scorul dintr-o centrare venita de la Vatajelu

Minutul 45+1 - Pauza

Minutul 46 - Repriza a doua

Minutul 47 - Ocazie mare pentru olteni. Cicaldau trimite un sut senzational, dar mingea se duce pe langa poarta

Minutul 54 - Vatajelu primeste cartonas rosu

Minutul 63 - Nistor inscrie pentru Craiova, dupa o gafa a lui Andrei Vlad.

Minutul 90+5 - Finalul meciului

S-a finalizat controlul ANAF la Federatia Romania de Fotbal. Ce decizie a fost luata

Universitatea Craiova:

Pigliacelli - Vatajelu, Acka, M. Constantin, N. Bancu - Mateiu, Nistor - Cimpanu, Cicaldau, Mitran - Ivan

Rezerve: L. Popescu, N. Constantin, Capatina, Bic, Fedele, Screciu, Camara, Mamut, Tudorie

ANTRENOR: Marinos Ouzounidis

FCSB:

A. Vlad - Harut, I. Cristea, Miron, Radunovic - Morutan, Sut, Ov. Popescu - Ad. Nita, Fl. Tanase, Oct. Popescu

Rezerve: Straton, Simion, Filip, Vina, Buziuc, Perianu, Oaida, Istrate, Timis

ANTRENOR: Toni Petrea

Victorie mare pentru echipa lui Hagi in lupta pentru salvarea de la retrogradare

Frustrarea românilor, cu privire la admiterea cu granițele terestre în Schengen. Rațiunile care ar fi fost la baza blocajului
Aproape două treimi dintre români cred că țara noastră a îndeplinit toate criteriile pentru admiterea cu granițele terestre în Schengen. Ei sunt de părere că unele state europene...
Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....