Universitatea Craiova s-a răzbunat pe Filiași în Cupa României. Cât s-a terminat meciul din sferturi

Joi, 02 Decembrie 2021, ora 22:37
2236 citiri
Universitatea Craiova. Foto: Facebook / Universitatea Craiova

Formaţia Universitatea Craiova, deţinătoarea trofeului, s-a calificat, joi seară, în semifinalele Cupei României, trecând în sferturi de echipa de liga a treia ACSO Filiaşi, scor 3-0.

Golurile au fost marcate de Koljic ’24, Ivan ’29 şi Gustavo ’63.

Au evoluat următoarele echipe:

ACSO Filiaşi: Fl. Şerban (Constantinescu ’46) – Dănescu (V. Popa ’71), I. Tătaru, Ed. Dina, C. Calu – I. Creţu, I. Zanfir, Vîlcică, Rogoveanu – Armăşelu (Cioablă ’77) – Bubuioc (C. Şerban ’46). Antrenor: Victor Naicu

Universitatea Craiova: Lazar – Căpăţînă, Bălaşa (Vînă ’46), P. Papp, Vătăjelu (Benga ’66) – Al. Creţu, Nistor – Cîmpanu (Markovic ’57), Lyes Houri, Ivan (Bana ’81) – Koljic (Gustavo ’46). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

Arbitri: Lucian Rusandu – Imre-Laszlo Bucsi, Doru Claudiu Lucaciu – Robert Avram

Observatori: Nicolae Grigorescu, Felix Frigore

Au mai obţinut calificarea în semifinale Sepsi Sfântu Gheorghe, după victoria, scor 2-1, obţinută în meciul cu Chindia Târgovişte, FC Voluntari, după 1-0 cu FC Buzău, şi FC Argeş, după 5-4 în urma loviturilor de departajare cu Poli Timişoara.

Miracol în Cupa României! Echipa de liga a doua care va juca finala
Formaţia de ligă secundă Corvinul Hunedoara s-a calificat în premieră în finala Cupei României la fotbal, după ce a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 3-1 (1-1), miercuri seara, pe...
E gata! Dan Petrescu a semnat pe trei ani cu o echipă de tradiție din România
Disputat de CFR Cluj, Rapid și Universitatea Craiova, Dan Petrescu a ales echipa pe care o va antrena din sezonul viitor. Astfel, Dan Petrescu va sta din noua pe banca echipei CFR Cluj. Va fi...
#Universitatea Craiova, #cupa romaniei, #Cupa Romaniei rezultate, #Filiasi, #reghecampf , #Cupa Romaniei