Ce a spus Larențiu Reghecampf după prima victorie la Universitatea Craiova

Marti, 10 August 2021, ora 09:18
2182 citiri
Laurențiu Reghecampf. Foto: Facebook / Universitatea Craiova

Tehnicianul Laurenţiu Reghecampf a declarat, luni seară, că CS Universitatea Craiova a câştigat meritat meciul cu FC Voluntari, scor 3-0, din etapa a patra a Ligii I.

"Am început mai greu, prima repriză a fost mai dificilă. În repriza a doua, schimbările au contat. Am câştigat meritat, sunt mulţumit, dar este doar primul pas, trebuie să ne concentrăm la următoarea partidă", a declarat Reghecampf la televiziunile care transmit Liga I.

De cealaltă parte, antrenorul Liviu Ciobotariu a afirmat: "La pauză am pierdut doi jucători importanţi, pe Tamaş şi Rîmniceanu. Nu am mai putut ţine ritmul. Am luat goluri uşor, dar am făcut o a doua repriză foarte proastă".

Formaţia CS Universitatea Craiova a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (0-0), echipa FC Voluntari, în ultimul meci al etapei a patra a Ligii I.

Golurile au fost marcate de Gustavo '50, Cîmpanu '57 şi Markovici '90+2.

Doliu la Universitatea Craiova. A murit portarul ”Campioanei Unei Mari Iubiri”
Fostul portar Florin Oprea, care a fost titular între buturile echipei de fotbal Universitatea Craiova în sezonul 1973-1974, în care alb-albaştrii au cucerit primul lor titlu din palmares, a...
Universitatea Craiova n-o lasă pe FCSB să se bucure de titlu. Cum s-a terminat meciul cu Sepsi
Echipa Universitatea Craiova a învins duminică, în deplasare, scor 3-1, formaţia Sepsi OSK, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. La debutul lui Costel Gâlcă pe...
#reghecampf, #Lauentiu Reghecampf Helmuth Duckadam, #Laurentiu Reghecampf, #Universitatea Craiova , #Liga I