Papura, suparat dupa infrangerea cu FCSB. "Nu e normal ca 30 de minute sa fii blackout"

Duminica, 20 Decembrie 2020, ora 14:38
2651 citiri

Tehnicianul echipei Universitatea Craiova, Corneliu Papura, a declarat, duminica, intr-o conferinta de presa, ca spera ca jucatorii sai sa se ridice la nivelul adversarei CFR Cluj la ultimul meci din acest an.

"Un meci impotriva unei echipe cu jucatori foarte experimentati, campioana Romaniei, ne asteapta un meci dificil, speram sa ne ridicam la nivelul adversarei noastre, sa facem un meci bun si sa castigam.

Important e sa intram cu un moral bun si sa dam totul pe teren ca sa putem castiga. Vom vedea cat orgoliu vom avea in momentul in care vom intra pe teren. Sper sa se intample lucrul acesta si sa fim la fel de agresivi ca echipa adversa.

Abordam fiecare meci in functie de adversar, speram sa gasesc formula ideala de echipa si o abordare buna pentru a castiga", a spus Papura.

El a precizat ca nu este normal ce s-a intamplat la partida precedenta, cu FCSB, unde echipa sa a picat in a doua repriza: "Trebuie sa trecem peste tot cat mai repede, pentru ca avem un meci de disputat.

Sa putem sa se concentram pentru urmatorul. Am revazut, am analizat, am trecut peste, golul doi ne-a turnat plumb in picioare, dar si evolutia noastra nu a fost ceea ce vrem.

Nu este normal sa cazi asa, 30 de minute pur si simplu sa fii blackout. Vom analiza. Sper sa gasim cauza pentru a putea remedia".

Universitatea Craiova va intalni echipa CFR Cluj, marti, in deplasare, de la ora 21.00, in etapa a XV-a a Ligii I, ultima din acest an. In etapa a XIV, Universitatea Craiova a fost invinsa acasa de FCSB, scor 0-2.

Loredana Groza nu le-a purtat noroc oltenilor. "Este prima mea iubire". Ce mesaj le-a dat fotbalistilor de la Craiova inainte de meciul cu FCSB

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...