Surpriză mare în Liga 2 în lupta pentru promovare. Golul campionatului s-a marcat la Cluj VIDEO

Sambata, 30 Aprilie 2022, ora 17:09
3311 citiri
U Cluj. Foto: Facebook / FC Universitatea Cluj

Unirea Slobozia a dat marea lovitura la Cluj.

Ialomițenii au învins cu 2-1 pe Universitatea și speră să prindă barajul de promovare.

Toma a deschis scorul în prima repriză pentru Slobozia, care s-a văzut egalată în repriza a doua prin Haită.

Echipa lui Adrian Mihalcea a reușit victoria în minutele de prelungire prin golul marcat de Ivan în minutul 90+5.

Constantin Toma de la Sobozia a dat golul campionatului.

Golul lui Toma. Sursa video: Youtube / Prima Sport

În play-off-ul Ligii 2 conduce Petrolul Ploiești cu 57 de puncte, urmată de Hermannstadt cu 56 de puncte și U Cluj cu 54 de puncte.

Unirea Slobozia este pe locul 6, cu 39 de puncte, la 6 puncte de locul de baraj.

Meciul U Cluj - Poli Iași a aprins și mai mult lupta pentru evitarea retrogradării. Clasamentul cu trei etape înainte de final
Formaţia Universitatea Cluj a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Poli Iaşi, într-un meci din etapa a şasea a play-out-ului Superligii. Golul a fost marcat de D....
Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...