Umilință greu de digerat pentru Ungaria la Mondialul de handbal. La câte goluri diferență a pierdut în sferturile de finală

Miercuri, 25 Ianuarie 2023, ora 20:44
9403 citiri
Ungaria a fost eliminată de Danemarca la CM 2023

Naționala de handbal masculin a Ungariei a fost eliminată cu un scor drastic de Danemarca în sferturile Campionatului Mondial aflat în plină desfășurare în Polonia și Suedia.

Astfel, Danemarca, campioană mondială la ultimele două ediții, a devenit prima națională calificată în semifinale la CM 2023 după ce a zdrobit Ungaria la o diferență de 17 goluri, cu un categoric 40-23 (21-12 la pauză).

În celelalte sferturi de finală, programate tot miercuri, au loc meciurile Norvegia - Spania, Suedia - Egipt și Franța - Germania.

”Bombă” pe apă, în Ungaria! Ce-au pățit cele mai valoroase sportive ale României, după 5 ani
Canotoarele Simona Radiș și Ancuța Bodnar, considerate cele mai valoroase sportive ale României, au fost învinse pentru prima oară în ultimii cinci ani, la Campionatele Europene de la...
Președintele Chinei Xi Jinping, așteptat în Ungaria. Anunțul șefului de cabinet al lui Viktor Orban
Preşedintele Chinei, Xi Jinping, va face luna viitoare o vizită în Ungaria, a anunţat joi Gergely Gulyas, şeful de cabinet al premierului ungar Viktor Orban, citat de Reuters. Gulyas a...