Un meci din campionatului Ucrainei s-a întrerupt din cauza unui posibil atac aerian al rușilor

Sambata, 29 Octombrie 2022, ora 22:45
1779 citiri
Steagul Ucraine. Foto: Facebook / Алексей Цымбалист

Meciul Şahtior Doneţk – Oleksandria, din prima ligă ucraineană, a fost întrerupt, sâmbătă, deoarece la Lvov s-au declanşat sirenele antiaeriene, relatează bbc.com.

În momentul întreruperii, scorul era 1-0 pentru Oleksandria. Partida s-a terminat la egalitate, scor 2-2.

Potrivit clubului ucrainean, sirenele au răsunat aproape o oră şi pauza dintre cele două reprize ale meciului a fost redusă la cinci minute din cauza întreruperii cauzate de sirene.

În Ucraina meciurile din campionatul intern s-au reluat în august, în ciuda pericolului constant legat de ofensiva militară a Rusiei.

Mircea Lucescu revine în antrenorat. Cu ce echipă s-a înțeles tehnicianul de 78 de ani
Mircea Lucescu nu vrea să renunțe la antrenorat și este gata să revină pe banca tehnică a unei echipe. El s-ar fi înțeles cu echipa turcă Beșiktaș Istanbul, unde a mai activat în...
Ce cred englezii despre naționala României și cum o compară cu Ucraina
Englezii au analizat situația din grupa E, formată din România, Belgia, Slovacia și Ucraina, ultima fiind calificată după barajul cu Islanda. „Ucraina face parte din Grupa E, cu Belgia,...
#Ucraina, #meci intrerupt, #razboi Rusia Ucraina, #dinamo kiev, #mircea lucescu , #stiri Mircea Lucescu