Liga 2: U Cluj castiga la scor derbiul cu Petrolul Ploiesti

Vineri, 20 Septembrie 2019, ora 20:01
4620 citiri

U Cluj a castigat cu 4-0 derbiul cu Petrolul Ploesti, din etapa a 8-a din Liga 1.

Desi are un start groaznic de sezon si pornea cu sansa a doua, U Cluj a facut un meci mare si a adancit si criza de la Petrolul.

Dupa o prima repriza dominata de Petrolul, U Cluj si-a revenit dupa pauza, iar Gavra a deschis scorul in minutul 51.

Marinescu a comis un penalti in minutul 74, iar antrenorul Petrolului, Flavius Stoican, a vrut sa scoata echipa de pe teren si a fost eliminat.

George Florescu a inscris din penalti in minutul 76, iar doua minute mai tarziu Marinescu de la Petrolul a fost eliminat.

In superioritate numerica, Taub (85) si Berghele (90) au marcat si ei pentru U Cluj.

In urma acestui rezultat, U Cluj urca pe locul 15, cu 6 puncte, in timp ce Petrolul este pe 9, cu 11 puncte.

C.S.

Ludovic Orban, ales președintele Forţa Dreptei. "Adevăraţii liberali sunt în acest partid"
Ludovic Orban a fost ales, sâmbătă, 20 aprilie, preşedintele partidului Forţa Dreptei la primul Congres al formaţiunii, adunare la care au participat, la Palatul Parlamentului, peste 1.200 de...
Ciolacu a făcut marele anunț. Ce se întâmplă cu candidatul alianţei PSD - PNL la Primăria Capitalei începând de luni
Medicul Cătălin Cîrstoiu este, în acest moment, candidatul alianţei PSD+PNL la Primăria Capitalei, a declarat sămbătă, 20 aprilie, preşedintele PSD, Marcel Ciolacu. Luni, 22 aprilie,...