Situație critică la echipa de Cupa Davis a României, care joacă în Thailanda. Antrenorul este la pat în perfuzii

Joi, 02 Februarie 2023, ora 11:23
2714 citiri
Gabriel Trifu nu va fi în Thailanda FOTO facebook

Echipa de Cupa Davis a României întâlnește Thailanda, în deplasare, într-o partidă programată vineri și sâmbătă la Bangkok.

Pentru acest meci, având ca miză accederea în Grupa I Mondială, au fost convocați jucătorii Marius Copil (foto), Victor Vlad Cornea, Nicholas David Ionel, Filip Jianu și Cezar Crețu.

Din păcate, cel care trebuia să o conducă, Gabriel Trifu, căpitanul nejucător al echipei, a rămas acasă, în Florida, unde se află în perfuzii, din cauză că s-a infectat cu Covid-19.

În absența sa, ajutorul lui Andrei Mlendea este în Thailanda, și va ține legătura prin telefon cu Trifu.

A doua victorie la rând pentru Irina Begu, după 7 luni de absență. Cu cine va juca în sferturi
Jucătoarea română de tenis Irina Begu, revenită în circuitul profesionist după aproape şapte luni de absenţă, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneului WTA 125 de la...
Accidentare la națională. Ce fotbalist ratează meciul contra Columbiei
România a remizat aseară, scor 1-1, contra Irlandei de Nord, pe teren propriu, și va întâlni marți, în deplasare, Columbia. Din lot nu va face parte și fundașul Vasile Mogoș, de la CFR...