Imagini incredibile în Premier League. Antrenorii lui Chelsea și Tottenham, la un pas de bătaie VIDEO

Duminica, 14 August 2022, ora 21:38
4034 citiri
Thomas Tuchel (stânga) și Antonio Conte

Antonio Conte, antrenorul echipei Tottenham, şi Thomas Tuchel, antrenorul formaţiei Chelsea, s-au încăierat la finalul meciului dintre cele două formaţii, încheiat la egalitate, 2-2.

Thomas Tuchel a fost deranjat de faptul că Antonio Conte s-a bucurat excesiv la golul egalizator marcat de Harry Kane în ultimul minut al jocului, şi la final, atunci când italianul i-a întins mâna, Tuchel l-a tras cu putere către el pe Conte.

Cei doi şi-au apropiat capetele şi s-au răstit unul la celălalt, iar totul a degenerat într-o scurtă încăierare, oamenii din staff-ul celor două echipe intervenind să-i despartă.

Antonio Conte şi Thomas Tuchel au primit, fiecare, cartonaşul roşu după acest episod.

Echipa Chelsea Londra a încheiat la egalitate duminică, scor 2-2, meciul disputat în compania formaţiei Tottenham Hotspur, contând pentru etapa a doua din Premier League

Chelsea a deschis scorul printr-un jucător nou venit, Kalidou Koulibaly, care a înscris în minutul 19, din pasa lui Marc Cucurella. Tottenham a egalat în repriza secundă, minutul 68, prin Hojbjerg, dar în minutul 77 Sterling a pasat pentru Reece James şi Chelsea a trecut din nou la conducere. Golul egalizator a fost marcat de Harry Kane, în minutul 90+6, atacantul lui Tottenham stabilind astfel scorul final.

Tottenham se află pe locul 4 în clasament, cu 4 puncte, iar Chelsea este pe poziţia a şaptea, tot cu 4 puncte.

Duminică, într-un alt meci al etapei a doua, formaţia Nottingham Forest a învins cu 1-0 echipa West Ham United. A marcat Awoniyi min. 45+2.

Arsenal și-a distrus rivala în derby, iar lupta pentru titlu în Premier League devine pasionantă
Formaţia Arsenal a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, echipa Chelsea, în meci restanţă din etapa a 29-a a campionatului Angliei. Pentru Arsenal au marcat Trossard, în...
Ce antrenor mare a confirmat că e în discuții cu Bayern Munchen pentru preluarea echipei bavareze
Actualul selecţioner al Austriei, Ralf Rangnick, a confirmat, miercuri, că se află în discuţii cu Bayern Munchen pentru a-l înlocui pe Thomas Tuchel la conducerea tehnică a clubului german...
#Thomas Tuchel, #antonio conte, #premier league, #Chelsea, #tottenham , #stiri fotbal