Cel mai lung meci de tenis din istorie: se intampla la Wimbledon in urma cu 11 ani VIDEO

Joi, 24 Iunie 2021, ora 15:14
11694 citiri
Isner si Mahut FOTO

In urma cu fix 11 ani s-a desfasurat cel mai lung meci din istoria tenisului, cel dintre americanul John Isner si francezul Nicolas Mahut.

Partida s-a disputat in 2010, in primul tur la Wimbledon. Dupa 11 ore si minute de joc, John Isner s-a impus cu 6-4, 3-6, 6-7, 7-6, 70-68, partida care s-a intins pe parcursul a trei zile.

Ce romanca e la un pas de tabloul principal

John Isner: "De cate ori ma gandesc la acel meci, imi vine in minte scorul din setul decisiv, 70-68. Parca am fi jucat baschet".

Nicolas Mahut: "Mie tot nu-mi vine sa cred ca am pierdut. Dar a fost maim ult decat un meci, a fost ceva incredibil. Lumea ma tine minte maim ult pentru asta".

Vizita președintele României, Klaus Iohannis, în Coreea de Sud. Vor fi semnate colaborări pe apărare și energie nucleară
Preşedintele Klaus Iohannis va efectua, săptămâna viitoare, de luni până miercuri, o vizită oficială în Republica Coreea, la invitaţia omologului său, Yoon Suk Yeol, informează...
PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
#wimbledon, #isner, #mahut, #wimbledon cel mai lung meci, #cel mai lung meci din istoria , #Wimbledon