Victorie mare pentru Monica Niculescu la US Open și cel mai amuzant "Haide!" VIDEO

Joi, 26 August 2021, ora 22:26
16514 citiri
Monica Niculescu FOTO FRT

Monica Niculescu a câștigat în turul al doilea al calificărilor la US Open și mai are un singur pas până la tabloul principal.

Monica Niculescu (216 WTA) a trecut de britanica Samantha Murray Sharan (246 WTA), scor 6-4, 3-6, 6-3.

Iubit celebru pentru Gabriela Ruse? FOTO

Ea va juca în turul al treilea împotriva jucătoarei maghiare Dalma Gafi, locul 152 WTA.

Meciul dintre Murray și Monica Niculescu a oferit și un moment amuzant, când românca nu a reușit să trimită peste fileu, deși adversara ei era căzută.

Sau strigătul ascuțit al Monicăi, captat de Lorena Popa, o fană înrăită a tenisului

Gabriela Ruse, calificare spectaculoasă în sferturi. Urmează un super-meci pentru româncă
Jucătoarea română de tenis Gabriela Ruse s-a calificat joi în sferturile de finală ale turneului WTA 250 de la Rouen. Gabriela Ruse (26 de ani, locul 162 WTA) a învins-o în trei seturi pe...
Surpriză în tenis. Românca principală favorită a fost eliminată în primul tur
Perechea Monica Niculescu/Miyu Kato (România/Japonia), cap de serie numărul 1, a fost eliminată, miercuri, în primul tur al turneului de categorie WTA 250 de la Rouen. Românca şi colega sa...