Premieră la US Open: s-a jucat un game care a ținut 20 de minute

Marti, 07 Septembrie 2021, ora 07:16
4178 citiri
US Open FOTO facebook

Novak Djokovici s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la US open.

În optimi, sârbul, numărul 1 ATP, a trecut de americanul de 20 de ani Jenson Brooksby, de care a trecut cu scorul de 1-6, 6-3, 6-2, 6-2.

Nole, care a câștigat primele trei Grand Slamuri ale anului, n-a avut o misiune ușoară.

În setul al treilea, Brooksby i-a rezistat 20 de minute într-un singur game, cel mai lung jucat vreodată la US Open.

În sferturi, Djokovici îl va întâlni pe italianul Berretini.

Premieră în istoria tenisului, la meciul lui Nadal. Niciodată n-a fost atât de mare diferența
Prima rundă a Mastersului de la Madrid va avea un meci special între Rafael Nadal (37 de ani), de 22 de ori campion de Grand Slam, și tânărul Darwin Blanch, în vârstă de 16 ani, deținător...
Probleme pentru ultima adversară a lui Halep! A învins-o pe Simona, dar vrea să se retragă
Paula Badosa este ultima jucătoare cu care s-a confruntat Simona Halep pe care a învins-o după ce a pierdut primul set cu 6-1. Badosa a intrat la idei după meciul cu Halep și spune că vrea...