O jucătoare îndrăgostită de România a câștigat Turneul Campioanelor

Joi, 18 Noiembrie 2021, ora 07:43
3445 citiri
Garbine Muguruza FOTO facebook

Garbine Muguruza este noua câștigătoare a Turneului Campioanelor.

În finala de la Guadalajara, Muguruza a trecut de revelația Anett Kontaveit cu 6-3, 7-5.

A fost al 10-lea trofeu WTA cucerit în carieră de Muguruza, al treilea din 2021, după Dubai și Chicago.

Grație acestui titlu, Muguruza va încheia anul pe locul trei în lume, după Ashleigh Barty și Aryna Sabalenka.

Muguruza este o jucătoare care s-a declarat îndrăgostită de România, ea vizitând țara noastră în repetate rânduri, inclusiv vara aceasta.

Senzație la WTA Madrid. Tenismena din Top 10 mondial care a câștigat prima dată în carieră cu 6-0, 6-0
Tenismena americană Cori Gauff, locul 3 mondial, a reușit o victorie de senzație în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. În vârstă de 20 de ani, Cori Gauff a bifat o premieră...
"Răzgândescu" din Spania: decizia anunțată de Xavi, antrenorul Barcelonei
Antrenorul Barcelonei, Xavi, va rămâne la club cel puţin până la finalul contractului său, în iunie 2025, după ce s-a răzgândit că acesta va fi ultimul său sezon, relatează BBC....