Razboi la fileu intre doi tenismeni de top: "N-o baga pe iubita mea in asta, ai grija ce spui". Cum s-a incheiat scandalul VIDEO

Miercuri, 14 Aprilie 2021, ora 11:45
4064 citiri
Stefano Travaglia (dreapta) si Pablo Carreno Busta

Meciul din primul tur al turneului Masters 1000 de la Monte Carlo dintre italianul Stefano Travaglia si spaniolul Pablo Carreno Busta a fost marcat de un incident intre cei doi jucatori, care s-au contrat violent la fileu.

Totul s-a petrecut in setul secund al meciului, la scorul de 7-5, 3-4 pentru iberic, acesta din urma avand sa castige ulterior partida, cu 7-5, 7-6. Scena petrecuta pe teren poate fi urmarita AICI.

Scandalul a pornit de la o reactie a antrenorului lui Carreno Busta, care a aplaudat in mijlocul unui punct, provocand furia lui Travaglia. Spaniolul a raspuns, aratand spre partea din tribuna unde se aflau sustinatorii lui Stefano, inclusiv iubita acestuia, explicand ca si acestia fac la fel.

A fost momentul in care italianul si-a pierdut cumpatul si a reactionat violent: "N-o baga pe iubita mea in asta, ai grija ce spui. Nu mai spune nimic, fii atent cand mai vorbesti despre ea". In cele din urma, cu ajutorul arbitrului de scaun, conflictul a fost aplanat, iar meciul a fost dus la bun sfarsit.

Aniversare tristă pentru unul dintre veteranii tenisului masculin
Jucătorul francez de tenis Richard Gasquet (116 ATP) a pierdut joi meciul cu numărul 1.000 al carierei sale, înclinându-se în două seturi, 6-2, 7-5, în faţa italianului Lorenzo Sonego (52...
Probleme pentru ultima adversară a lui Halep! A învins-o pe Simona, dar vrea să se retragă
Paula Badosa este ultima jucătoare cu care s-a confruntat Simona Halep pe care a învins-o după ce a pierdut primul set cu 6-1. Badosa a intrat la idei după meciul cu Halep și spune că vrea...