VIDEO "Eu am castigat?" Faza amuzanta cu Andreescu la Miami Open

Marti, 30 Martie 2021, ora 11:47
16020 citiri
Bianca Andreescu FOTO twitter

Jucatoarea canadiana de origine romana Bianca Andreescu s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de tenis Miami Open, competitie de categoria WTA 1.000, dotata cu premii totale de 3.260.190 dolari, dupa ce a invins-o cu 3-6, 6-3, 6-2 pe spaniola Garbine Muguruza, intr-o partida disputata luni.

Bianca Andreescu va evolua in turul urmator contra unei alte jucatoare din Spania, Sorribes Torno.

Jucatoare de tenis multimilionara, ajutata de la bugetul de stat

In timpul partidei cu Muguruza, in setul decisiv, Andreescu a trimis o minge pe lung, fiind surprinsa si ea de faptul ca a castigat punctul.

Sferturi de finala la Miami Open

Barty vs. Sabalenka

Svitolina vs. Sevastova

Andreescu vs. Sorribes Tormo

Sakkari vs. Osaka

L-au dat disparut! Un fotbalist roman de top a fugit de la echipa sa

Interviu cu "adevaratul" Ronaldo: "Imi cer scuze tuturor mamelor pe care le-am facut sa sufere"

Familia si-a dat acordul! Imagini rare cu Michael Schumacher, facute publice

"Ceausescu ura sportul". Ce a propus dictatorul pentru a face economii

De ce nu il "inghite" Ciprian Marica pe Mirel Radoi

Aniversare tristă pentru unul dintre veteranii tenisului masculin
Jucătorul francez de tenis Richard Gasquet (116 ATP) a pierdut joi meciul cu numărul 1.000 al carierei sale, înclinându-se în două seturi, 6-2, 7-5, în faţa italianului Lorenzo Sonego (52...
Probleme pentru ultima adversară a lui Halep! A învins-o pe Simona, dar vrea să se retragă
Paula Badosa este ultima jucătoare cu care s-a confruntat Simona Halep pe care a învins-o după ce a pierdut primul set cu 6-1. Badosa a intrat la idei după meciul cu Halep și spune că vrea...