Singura jucatoare care i-a luat set lui Kerber la Wimbledon, victorie in fata unei romance la BRD Bucharest Open

Duminica, 15 Iulie 2018, ora 16:24
5081 citiri

Turneul WTA de la Bucuresti, BRD Bucharest Open a inceput deja, in fazele sale initiale, cu turneul de calificari, acolo unde o putem urmari pe singura jucatoare care a castigat un set in fata campioanei de la Wimbledon, Angelique Kerber.

Despre Claire Liu este vorba, sportiva din SUA, de pe 237 WTA, care a invins-o pe Andreea Prisacariu, 1029 WTA, scor 6-3, 6-1, dupa o ora si 9 minute, in al doilea tur de calificari de la Bucuresti.

Liu a fost recent prezenta pe tabloul principal la Wimbledon, pierzand la Angie Kerber in turul II, scor 6-3, 2-6, 4-6.

Sportiva cu origini asiatice va evolua in ultimul tur de calificari cu Badosa din Spania, favorita 4.

Ramane de vazut daca Romania va avea sportive care vor avansa pe tablou din calificari, in joc mai fiind acum Alexandra Cadantu, Jacqueline Cristian sau Irina Bara.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#Claire Liu victorie calificari Bucuresti, #Claire Liu singura jucatoare set Kerber , #stiri tenis