Simona Halep defileaza la Madrid. Victorie-fulger pentru romanca in turul secund. Cine va fi adversara din optimi

Duminica, 02 Mai 2021, ora 18:41
14111 citiri
Simona Halep

Simona Halep, locul 3 mondial si favorita 3, a intalnit-o duminica pe jucatoarea chineza Saisai Zheng, locul 57 WTA, in turul doi al turneului Madrid Open.

Dupa un meci care a durat o ora si 20 de minute, Halep s-a impus cu un categoric 6-0, 6-4.

In faza urmatoare, a optimilor, Simona se va intalni cu invingatoarea duelului Elise Mertens (Belgia) - Elena Rybakina (Kazahstan)

Desfasurarea LIVE a meciului:

*Halep forteaza si castiga meciul, 6-0, 6-4.

*Break Zheng, care se apropie periculos, 5-4 Halep.

*5-3 pentru romanca.

*Halep revine si castiga doua ghemuri la rand, 5-2.

*Moment favorabil pentru chinezoaica, 3-2 Halep.

*Zheng face primul punct pe tabela, 3-1.

*3-0 pentru Simona.

*Halep incepe perfect si setul al doilea, 2-0 pentru romanca.

*Dupa un ghem lung, Simona Halep isi adjudeca primul set cu un categoric 6-0, in 34 de minute.

*Jucatoarea noastra e la un pas de castigarea primului set, 5-0.

*4-0, Halep defileaza.

*3-0, Simona se desprinde.

*Debut in forta al romancei, care conduce cu 2-0.

*A inceput partida, cu Halep la serviciu.

*Disputa Lajovic - Shapovalov s-a incheiat rapid, astfel ca Halep si Zheng vor intra cat de curand pe teren.

Meciul Halep - Zheng va fi al patrulea de pe terenul Manolo Santana, dupa confruntarea de pe tabloul masculin dintre Dusan Lajovic (Serbia) si Denis Shapovalov (Canada). Partida va incepe in jurul orei 18.00.

Surpriza zilei la turneul de la Madrid: detinatoarea trofeului a fost eliminata in turul secund. A invins-o pe Halep in finala

Retragerea Simonei Halep, în presa internațională: ”A fost un loc bun de vânătoare”
Simona Halep nu va participa la turneul de categorie WTA 1000 Mutua Madrid Open, pentru care a primit wild card din partea organizatorilor. “Halep, aflată pe locul 1.146 în clasamentul WTA,...
Simona Halep explică decizia dureroasă de a se retrage: ”Din păcate, corpul meu are nevoie de mai mult timp”
Simona Halep nu va participa la turneul de categorie WTA 1000 Mutua Madrid Open, pentru care a primit wild card din partea organizatorilor, românca oferind o primă reacție pe acest subiect....