Ce urmeaza pentru Simona Halep dupa eliminarea dureroasa de la Madrid. Romanca e nevoita sa-si apere trofeul

Marti, 04 Mai 2021, ora 19:28
Autor: Teodor Serban
Ce urmeaza pentru Simona Halep dupa eliminarea dureroasa de la Madrid. Romanca e nevoita sa-si apere trofeul
Simona Halep

Simona Halep, numarul trei mondial, a fost invinsa de belgianca Elise Mertens cu 4-6, 7-5, 7-5, marti, intr-un meci din optimile de finala ale turneului WTA 1.000 de la Madrid, dotat cu premii totale de 2.549.105 euro.

Urmatorul turneu la care va participa Simona Halep este cel de la Roma, programat saptamana viitoare, ultima verificare a romancei inainte de Roland Garros 2021.

Competitia de la Roma e una de maxima importanta pentru Halep, in conditiile in care compatrioata noastra e obligata sa-si apere trofeul obtinut anul trecut la "Foro Italico". Din cauza pandemiei, editia din 2020 a turneului de la Roma a avut loc in luna septembrie, iar Halep a triumfat invingand-o in finala pe Karolina Pliskova.

 Articol citit de 17066 ori

    Citeste si:
    Comentarii
    alex-7
    05.05.2021, 04:38
    Celebra nesportiva nu mai are nimic de dovedit sau aparat.
    Pina si cei doi labradori infiati ca parte de familia Shrek vorbesc intre ei..."totusi meritam o stapana mai buna !"
    mariko1
    05.05.2021, 00:21
    Proata tirgului pilna de ifose...
    o ia in nou in gura! "Oare Romanica nu ar trebui sa inceteze sa puna stiri despre rebutul natioinal" cum spuneam plina de ifose si de,..,cremente macedoneshti!
    greta, total a greata~!
    DO-Ca
    04.05.2021, 22:04
    Tenis sau gandul la maritis
    Simona, din pacate calculatorul tau nu mai functioneaza la capacitatea pe care o aveai inainte de aceea nici nu ma mira jocul slabut pe care-l faci, chiar daca Darren ti-a dat sfaturile necesare de a juca contra adversarelor tale. Cred ca ar trebui sa tii prietenul tau departe de tine la jocurile de tenis sau la orice doresti sa faci, (pana la urma este alegerea ta) mai bine era cu parintii tai care-ti dadeau o energie mult mai buna adica pozitiva. Mult succes in continuare si nu mai fi cu gandul la maritis...probabil daca era unul mai tinerel si neinsurat aveai alta motivatie...
    Mircius
    04.05.2021, 21:12
    Acum 2 saptamani Sorana o batea pe Mertens...
    ... in două seturi. In finala la Istanbul.Pe cand Simona o ia pe coajă urat. Si nu deranjează atat bătaia in sine, cat jocul lamentabil al Simonei.
    A chiulit anul asta incat WTA a si amendat-o pentru atitudine. Acum se scuza că nu are jocuri. Iesita complet din forma. Conditie fizica deplorabila, servește ca o mață.
    Sa zică merci acum ca a scos-o Mertens, altfel iar o umilea Sabalenka.
    Asta e. Daca am luat-o pe iuruc se duce tenisul de rapă.
    Grebla
    04.05.2021, 20:57
    Deci , pina la urma,
    a luat bataie !
    Va merge in Rai, ca nu bate pe nimeni . Celalt articol zicea ca simona nu se lasa, ce minge a salvat, mos Craciun cu plete dalbe .
    Cred a e Doliu la ziare . Nr 3 mondial a luat bataie de la 75 mondial .
    alfabeta
    04.05.2021, 19:36
    Pai, nu avea drumul liber pana in finala?
    Nu-l avea pe iubit langa ea?
    Nu-i mai place zgura de la Madrid?

    Cand nu ai jocuri in picioare, te bat alea care muncesc zi de zi..

    Dar, e dreptul ei. Merita felicitatat pentru ce a facut.
    Sa nu ne ateptam insa la mult mai mult de la ea.
    Azi chiar a jucat bine. Dar sunt altele mult mai motivate ca ea...
    Magus
    04.05.2021, 19:35
    vine o vreme ..
    Gemeni !
    ARCASUL
    04.05.2021, 19:35
    Tare chestia asta
    Intr-o declarație de acum cateva zile , spunea că este intr-o formă ff bună , iar noi ne așteptam să caștige turneul . Asta e forma ei bună ?
    DAN-795
    05.05.2021, 04:12
    TREBUIE SA-SI APERE iubitul cu alura de vedeta Hollywood de
    gura unui CTP , care a vazut si el ca fata asta are o ardere interioara ...asta e ! pai , dta dle Popescu n-ai renunta la tenis pentru o B.Bardot ?