Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Roland-Garros 2020. Simona Halep e in optimi dupa un meci fara istoric. Revansa perfecta cu Anisimova: romanca si-a spulberat adversara

Vineri, 02 Octombrie 2020, ora 15:46
29055 citiri

Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 1, a jucat astazi in turul 3 al turneului de la Roland Garros, impotriva jucatoarei americane Amanda Anisimova, locul 29 mondial.

Meciul a durat doar 56 de minute, iar Simona Halep s-a impus fara drept de apel, cu un categoric 6-0, 6-1.

E pentru al doilea an la rand cand Halep si Anisimova s-au intalnit la Roland-Garros, romanca luandu-si revansa pentru esecul suferit in fata americancei in 2019, in faza sferturilor de finala.

Desfasurarea LIVE a meciului:

*Simona Halep a incheiat meciul cu 6-1 dupa un ghem lung. Victorie in 56 de minute

*5-1 Halep, care e la un singur ghem de victorie.

*Anisimova greseste mult, iar Halep face 4-1.

*3-1 pentru Halep, meciul curge intr-o singura directie.

*Romanca trece din nou in fata cu un break, 2-1.

*Halep egaleaza pe propriul serviciu.

*Anisimova face primul ghem in meci, 1-0 pentru ea in setul doi.

*Set fara istoric, castigat cu 6-0 de Simona Halep, in numai 23 de minute.

*5-0 pentru Halep, primul set pare incheiat.

*Halep nu poate fi oprita, 4-0.

*3-0 pentru Simona dupa un nou break.

*2-0 dupa un ghem in care Halep a salvat 5 mingi de re-break.

*Simona Halep incepe in forta, cu break, 1-0.

A învins-o pe Halep la Miami și a urmat coșmarul. Ce-a pățit iberica Badosa la ea acasă
Tenismena Paula Badosa din Spania, cea care a învins-o pe Simona Halep la Miami, la revenirea româncei în circuit, a fost eliminată miercuri în primul tur al turneului WTA Madrid. După...
Situația complicată a Simonei Halep. Italienii au anunțat ce se întâmplă cu wild-card-urile la WTA Roma
Organizatorii turneului WTA 1000 de la Roma, programat în perioada 8-19 mai, au făcut primele precizări privind wild-card-urile de pe tabloul feminin, o invitație în acest sens fiind...