Simona Halep și Irina Begu joacă pentru semifinale! La ce ore încep meciurile de la Moscova și Tenerife

Vineri, 22 Octombrie 2021, ora 08:55
6380 citiri
Simona Halep

Simona Halep, locul 19 WTA şi cap de serie numărul 8, va evolua vineri în sferturile de finală ale turneului de la Moscova, confruntarea româncei cu sportiva elenă Maria Sakkari urmând să înceapă în jurul orei 16.30.

Meciul va fi al patrulea al zilei pe terenul central, după două partide de simplu feminin (Marketa Vondrousova – Anastasia Pavliucenkova şi Arina Sabalenka – Ekaterina Alexandrova) şi una de simplu masculin (Pedro Martinez – Marin Cilic). Primul meci de pe terenul central va începe la ora 11.00.

Halep s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale Kremlin Cup, după ce a învins-o, cu scorul de 6-1 7-6 (4) pe rusoaica Veronika Kudermetova, locul 32 WTA.

Tot vineri, dar în turneul de la Tenerife, Irina Begu (56 WTA) va juca în sferturile de finală contra americancei Ann Li. Meciul e al doilea al zilei pe terenul central, urmând să înceapă în jurul orei 13.00.

În turul anterior, Irina Begu a obținut o victorie impresionantă împotriva croatei Donna Vekic, meci care s-a întins pe două zile.

Semifinală de vis la ATP Miami, între finaliștii de la Australian Open
Italianul Jannik Sinner şi rusul Daniil Medvedev vor fi adversari în semifinalele turneului de tenis ATP Masters 1.000 de la Miami (Florida), dotat cu premii totale de 8.995.555 de dolari, la...