Serena Williams i-a platit "polita" lui Ion Tiriac. Vestea neasteptata primita de afaceristul roman

Joi, 08 Aprilie 2021, ora 15:43
Autor: Teodor Serban
Serena Williams i-a platit "polita" lui Ion Tiriac. Vestea neasteptata primita de afaceristul romanSerena Williams

Tenismena Serena Williams (39 de ani, locul 8 WTA) a luat o decizie surprinzatoare in ceea ce priveste prezenta sa la turneul WTA de la Madrid, competitie patronata de afaceristul roman Ion Tiriac.

Astfel dupa ce Ion Tiriac si familia Williams, in frunte cu sotul Serenei, Alexis Ohanian, s-au aflat intr-un conflict public in ultimele luni, jucatoarea americana a decis sa boicoteze turneul din capitala Spaniei, programat in perioada 30 aprilie - 9 mai.

"La varsta si la greutatea ei, daca ar avea putina decenta, s-ar retrage", a spus recent Ion Tiriac, replica venind imediat pe retelele de socializare.

"Bine ca nu-l asculat nimeni pe acest clovn rasist si sexist", a precizat, printre altele, partenerul de viata al Serenei Williams.

Celebra tenismena este singura jucatoare din Top 40 WTA care a refuzat participarea la Madrid Open.

 Articol citit de 47484 ori

    Citeste si:
    Comentarii
    Pierrot
    09.04.2021, 17:51
    Tiriac a inceput cu insultele
    Acest profitor nu a facut nimic,absolut nimic pentru tenisul romanesc.
    Unde-i Academia de tenis care a promis-o ?
    Ce jucator sau jucatoare a ajutat ?
    florika
    09.04.2021, 16:39
    ziare.com publica orice
    E grele cu limba romana musiu Teodor Serban
    "Bine ca nu-l asculat nimeni pe acest clovn rasist si sexist...".
    Poate esti mai bun la traforaj. Incearca.
    valexandru1
    09.04.2021, 08:18
    falsa problema ...
    ca sa vezi ca toate jucatoarele de top s-au solidarizat cu Williams.... !!!!
    gheu
    08.04.2021, 20:43
    Ma intreb?
    Pe cine intereseaza ce face Serna. Sa faca ce vrea. Pe noi nu ne supara. Este dreptul ei.
    magog
    08.04.2021, 16:37
    Mai Teodor
    Vedeatasi cu limba intre picioarele Serenei!
    Faci parte din generatia de idioti cu diploma aplicata pe frunte!
    Inteleg ca nu ai fost vaccinat!
    just_comment
    08.04.2021, 16:27
    Surprinzator
    era sa participe la turneu.
    Panacea
    09.04.2021, 00:07
    Dar de Ohanezianul asta, clovnul Serenei, cine a auzit?
    Oricum, nea Tziri ii are pe amandoi in buzunarul de chei din buzunarul pantalonilor, si la bani si la relatii. Il doare in virful pixului de ce spune pechinezul Serenei. Latra si el si se gudura pe langa balabusta.
    Grebla
    09.04.2021, 02:43
    Nu e asa, mai Alifie
    In materie de tenis , Serena e Regina . Tiriac nici nu a visat la atita tenis de clasa.
    Bani la Tiriac ? De ce nu a fosyt macar milionar inainte de Revolutie ? Doar ducea rachetele lui Boris si cistiga cit doua salarii de strungar .
    El a facut bani dupa ce a venit in Romania . In Iuropa a fost un sarantoc.Asa s-au imbotait multi din Romania in timp ce tu stateai la coada la cafea in ziua Revolutiei .
    Daca ai fi urmarit, ai fi vazut ca nontenismanul lui peste a inceput . Serena inca joaca.
    Nu le plinge de mila ca bani . Serena a cistigat banii si daca stiai, taceai si ramineai filosof.