Faza amuzanta cu Serena Williams dupa victoria in fata Irinei Begu VIDEO

Marti, 01 Iunie 2021, ora 09:28
5501 citiri
Irina Begu si Serena Williams FOTO FFT

Serena Williams a trecut in doua seturi de Irina Begu, scor 7-6, 6-2, in primul tur de la Roland Garros, si urmeaza sa joace impotriva Mihaelei Buzarnescu.

Americanca a spus ca a fost fericita sa castige primul set la tie-break, intrucat nu dorea sa prelungeasca partida prea mult. A fost primul meci din istoria turneului disputat in sesiunea de seara. "E cam tarziu, trebuie sa ma duc la odihna", a spus ea la finalul interviului de pe teren.

Serena a spus ca nu integlege de ce nu sunt spectatorii in tribune, dar apoi si-a raspuns singura "Probabil din cauza carantinei".

La finalul partidei, Serena a vrut sa salute publicul, dar si-a dat seama rapid ca tribunele sunt goale.

Ion Țiriac a plecat de la meciul Irinei Begu. Cât de aproape a fost românca de o mare victorie, contra unei favorite
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent în circuit după 7 luni de pauză, a trecut pe lângă o mare victorie în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Astfel, Irina Begu a...
Irina Begu, debut de vis la WTA Madrid. Românca a învins o mare speranță a tenisului
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent după o accidentare, s-a calificat marți în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Beneficiară a clasamentului protejat, Irina Begu...